Finančná polícia NAKA zasahuje od rána vo viacerých okresoch

04.04.2019 13:50

Finančná polícia NAKA od rána zasahuje v okresoch Bratislava, Košice, Prešov, Komárno a Levice. Vyšetrovateľ obvinil 15 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu daňového podvodu, zločinu skrátenia dane a poistného a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti.

Nasledovať bude výsluch 12 Slovákov a troch Čechov, ako aj vykonanie ďalších procesných úkonov. "Rozsiahlu ekonomickú trestnú činnosť mali páchať minimálne od decembra 2012 na území Slovenska a ďalších štátov Európskej únie. Zločinecká skupina mala byť napojená na zahraničnú zločineckú skupinu, pôsobiacu v EÚ,” objasnila polícia s tým, že na Slovensku mali vytvoriť sieť najmenej šiestich obchodných spoločností na simulované obchody s IT tovarom. Ten mal pochádzať práve od zahraničnej zločineckej skupiny.

Obchody mali byť „realizované" s najmenej s 12 firmami registrovanými v štátoch EÚ. "Daňovou trestnou činnosťou tak mala vzniknúť škoda viac ako päť miliónov eur. Predstieranými obchodmi mali časť z neoprávnene získaných peňazí legalizovať vo výške viac ako dva milióny eur,” uviedla polícia. Peniaze mali skončiť na účtoch tretích firiem, a to bez zjavného ekonomického opodstatnenia. Takto získané prostriedky mali byť vyberané v hotovosti a následne odovzdávané riadiacim členom zločineckej skupiny.

"V prípade dokázania viny im hrozí za daňovú trestnú činnosť test odňatia slobody od päť do 12 rokov, za legalizáciu príjmu z trestnej činnosti od 12 do 20. Stíhaní sú na slobode,” uzavrela polícia, ktorá členom zločineckej skupiny daňovej trestnej činnosti NAKA doručuje obvinenia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#NAKA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku