Beňová: V Smere sa vedú diskusie o lídrovi strany

Vo vnútri Smeru sa vedie diskusia o lídrovi strany v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. V nedeľnej relácii TV Markíza Na telo to povedala europoslankyňa Monika Beňová (Smer). Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Matovič (OĽaNO) si myslí, že Robert Fico (Smer) sa nebude chcieť vzdať funkcie lídra.

14.04.2019 15:11
Monika Benova, Foto: ,
Europoslankyňa Monika Beňová.
debata (287)

Beňová zároveň vylúčila koalíciu Smeru s ĽSNS. Skonštatovala, že si nevie predstaviť takúto koalíciu a verí, že ani nikto v Smere. Matovič tvrdí že Smer s ĽSNS spolupracuje a vyjednáva o podpore zákonov. Beňovú vyzval, aby povedala, že v prípade koalície Smeru s ĽSNS vystúpi zo strany.

V súvislosti s rozhodovaním Najvyššieho súdu (NS) SR o rozpustení parlamentnej ĽSNS Matovič podotkol, že by nad Kotlebom mali vyhrať čestný boj vo voľbách. Osobne by nebol za zrušenie strany, no nebude protestovať proti rozhodnutiu súdu.

Beňová si myslí, že súd s ĽSNS neprišiel v najšťastnejšom období. Skonštatovala, že je potrebná komunikácia s voličmi extrémistických strán. Nárast extrémizmu podľa jej slov vidieť naprieč celou Európskou úniou.

Zopakovala, že podpora ĽSNS zo strany voličov nie je vinou Smeru, ani žiadnej konkrétnej strany. Matovič súhlasil, zdôraznil však, že sa Smer na tom výraznou mierou podieľal.

Matovič: Remišová nehovorí o odchode z OĽaNO, verím jej

O odchode predsedníčky poslaneckého klubu OĽaNO Veroniky Remišovej do budúcej strany prezidenta Andreja Kisku špekulujú médiá, naznačil Matovič. „V našom klube je úplne otvorená atmosféra a nikto o odchode nehovorí,“ zdôraznil.

Nemala sa tak vyjadrovať ani samotná Remišová. "Nehovorila, že má tendenciu niekam odchádzať,“ povedal Matovič. Na otázku, či jej verí, odpovedal, že jej vždy veril. Zároveň sa priznal, že ak by sa špekulácie naplnili, Remišová by ho sklamala. „Ale rovnako by to bolo aj sklamanie z Andreja Kisku, ak by si staval stranu na prebehlíkoch a na tom, že by vykrádal iné strany,“ zdôraznil Matovič.

Líder OĽaNO v relácii pripustil, že v poslednej dobe, keď sa hovorí o Remišovej odchode, máva predsedníčka poslaneckého klubu "častejšie iné názory ako on“. Príkladom je otázka Matovičovej kandidatúry vo voľbách do Európskeho parlamentu. Je síce lídrom kandidátky, no ak uspeje, do europarlamentu nepôjde. Krok vysvetlil tým, že chce motivovať ľudí na účasť na voľbách, zároveň to berie ako istý test toho, či dokáže osloviť voličov. Pokiaľ nezíska aspoň 50.000 krúžkov, odíde z Národnej rady SR a v ďalších parlamentných voľbách bude kandidovať z posledného miesta. Remišová si myslí, že ak niekto dostane dôveru voličov, mal by mandát prijať a vykonávať ho s plnou vážnosťou.

287 debata chyba
Viac na túto tému: #Monika Beňová #Igor Matovič #Veronika Remišová #Kiskova strana
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy