20,114 poslanciPS/SPOLU
15,723 poslanciSmer
12,072 poslanciĽSNS
9,692 poslanciKDH
9,622 poslanciSaS
5,251 poslanecOĽaNO
4,960 poslancovSMK
4,090 poslancovSNS

Pred šampionátom trénujú nielen hokejisti, ale aj hasiči

, 15.04.2019 17:54

V košickom hoteli začalo na 9. poschodí horieť. Našťastie išlo o cvičný poplach, ktorým si hasiči pred hokejovým šampionátom preverili pripravenosť na mimoriadne situácie. V hoteli budú totiž ubytované tri národné tímy.

VIDEO: Pozrite si, ako cvičili hasiči zásah počas majstrovstiev

Hasiči sa najprv pokúsili použiť výťah, nakoniec však museli na 9. poschodie vybehnúť. Otvorili horiacu izbu, požiar uhasili a skontrolovali aj ďalšie izby na poschodí.

Zásah trval približne hodinu, museli evakuovať asi päťdesiatku hostí a personál hotela.

Išlo sa podľa scenára

„Pripravili sme taktické cvičenie, ktorého cieľom je pripravenosť hotela pre prípad vzniku mimoriadnej udalosti, v tomto prípade požiaru. Zasahovali posádky z troch staníc. Zhodnotili sme rozdelenie jednotlivých zásahových úsekov a preverili schopnosti veliteľa zásahu riadiť komplexne takúto udalosť,“ informoval Tomáš Berzetei, riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HAZZ) v Košiciach.

„Scenár zásahu bol nastavený tak, že v ubytovacej časti hotela dôjde k požiaru, následne hotel vyhlási požiarny poplach. No a potom nasledoval celý sled udalostí, od evakuácie až po príjazd našich zásahových jednotiek, lokalizácie a hasenia požiaru, súbežne aj vytvorenie hniezda zranených a tiež prieskum všetkých priestorov hotela a obchodných priestorov,“ vysvetlil Berzetei podrobnosti nácviku. Predbežne zaznamenali chyby, ale nešlo o nič závažné. „Zanalyzujeme časy vyhlásenia poplachu,“ spresnil hasičský riaditeľ.

Cvičili aj zamestnanci

Podľa generálneho manažéra hotela Doubletree by Hilton Jozefa Kráľa tiež prehodnotia celý postup, ktorý si v pondelok precvičili aj jeho zamestnanci. "Cieľom tréningu je nájsť chyby a odstrániť ich,“ konštatoval Kráľ. V hoteli je 170 hosťovských izieb, približne 100-členný personál a v čase zásahu sa tu nekonala žiadna konferencia. „Väčšinou máme 70-percentnú obsadenosť a nedávno sme tu hostili desať delegácií, z toho deväť prezidentov, a zvládli sme to v pohode. Sme pripravení aj na hokejové majstrovstvá,“ poznamenal Kráľ.

Pred týždňom trénovali policajti

V hoteli cvične zasahovalo osem hasičských vozidiel, vrátane sanitky a evakuačného autobusu. Trénovalo najmenej 18 príslušníkov HAZZ a ulicu pred hotelom uzavreli policajti.

Hasiči pred hokejovými majstrovstvami skontrolujú aj ďalšie objekty a priestory v Košiciach, kde sa budú konať zápasy a tréningy, či priestory, v ktorých budú ubytovaní účastníci šampionátu. Kontrola sa uskutoční aj v Michalovciach, kde by mali byť ubytované dve hokejové výpravy.

Pred týždňom zasahovali policajti v košickej Steel Aréne, ktorú mali obsadiť teroristi. Aj vtedy šlo o cvičenie pred hokejovým šampionátom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Košice #hokejové MS 2019 #hasiči #cvičný zásah
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite ružové ruže srdiečka

Elite ružové ruže srdiečka

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk