Fico bude mať naďalej ochranku, dôvody na jej pridelenie trvajú, uviedla Saková

17.04.2019 11:23
Robert Fico
Predseda strany Smer Robert Fico. Autor: ,

Bývalý premiér Robert Fico (Smer) bude mať naďalej ochranku. V stredu pred rokovaním vlády to povedala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer). Dôvody na ochranu podľa jej slov naďalej trvajú.

„Mala som stretnutie zhruba pred týždňom a pol s riaditeľom Úradu na ochranu ústavných činiteľov a som s ním preberala jednotlivé podklady a jednotlivé argumenty, ktoré sú natoľko závažné, že ochranka je poskytovaná naďalej,“ skonštatovala.

Na otázky, či je štandard mať ochranku tak dlho po odchode z funkcie, odpovedala, že „pokiaľ existujú dôvody, ktoré sú klasifikované ako natoľko závažné, tak je to možno pre vás neštandard, ale tie dôvody tam existujú.“

V septembri minulého roka Saková informovala, že žiadosť expremiéra Roberta Fica o predĺženie ochrany rezort vnútra schváli. Dôvody, pre ktoré rezort rozhodol o potrebe ochrany vtedy špecifikovať nechcela, pretože podliehajú stupňu utajenia.

Doplnila vtedy, že rozhodnutie budú prehodnocovať na mesačnej báze, a keď dôvody pominú, chránená osoba stráca nárok na ochranu. Fico z rovnakého dôvodu ako ministerka nekonkretizoval, prečo mu ochranu predĺžili.

#Robert Fico
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku