EÚ si vážim, ale potrebuje reformu, uviedol Andrej Danko

20.04.2019 12:13
Danko / EÚ / reforma
Na snímke predseda slovenského parlamentu Andrej Danko Autor: ,

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) chce naďalej budovať dobré vzťahy so všetkými štátmi rovnako. Trvá na tom, že jeho zahraničnopolitická orientácia je proeurópska a v súlade s oficiálnym smerovaním SR. Chce prispieť k zlepšeniu jej postavenia v Európskej únii (EÚ), ktorú pokladá za úspešný projekt. Uvádza sa to v stanovisku, ktoré poskytol hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník.

Som presvedčený o tom, že EÚ je úspešný projekt, a nikdy som naše členstvo nespochybňoval. Zároveň sa ale snažím rozvíjať dobré vzťahy na všetky svetové strany, tak na východ, ako aj na západ. Mám dobrých priateľov tak v Rusku, rovnako aj v Luxembursku či Berlíne, tvrdí Danko. Rozdeľovanie orientácie politikov na Slovensku na prozápadnú a provýchodnú považuje za nešťastné a najdôležitejšia preňho je orientácia proslovenská.

Predseda NR SR pripomenul, že vo funkcii absolvoval 42 zahraničných oficiálnych ciest a s príhovorom vystúpil na pôde troch parlamentov, ako aj na nedávnom stretnutí predsedov parlamentov EÚ vo Viedni. Vyzdvihol pritom osobnú audienciu u pápeža Františka, českého prezidenta Miloša Zemana, cestu do Berlína, Luxemburska, rokovanie so svojím francúzskym náprotivkom v Paríži či s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

Vyváženými zahraničnými cestami a dobrými vzťahmi so zahraničnými predstaviteľmi sa Danko podľa svojich slov snaží zlepšiť postavenie Slovenska v rámci EÚ, ktorú považuje za úspešný projekt. Vždy jasne deklarujem, že EÚ je to najlepšie riešenie pre SR.

To, že hovorím o potrebe reformy EÚ, neznamená, že ju spochybňujem, zdôraznil predseda NR SR s tým, že Únia by mala čo najskôr zabezpečiť ochranu svojich občanov v digitálnom priestore. Zároveň však nie som spokojný ani s odtrhnutosťou niektorých europoslancov od problémov, ktoré trápia bežných občanov, uzavrel.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#EÚ #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku