Pellegrini: Končím diskusiu s pánmi z Penty, štát si pôjde vlastnou cestou

Slovenská republika urobí všetko pre to, aby čo najskôr postavila veľkú štátnu univerzitnú nemocnicu, ktorá bude slúžiť nielen Bratislavčanom a vybranej skupine pacientov, ale ľuďom z celého Slovenska. Na margo rokovaní vlády s finančnou skupinou Penta o nemocnici v Bratislave to v stredu v Žiline povedal premiér Peter Pellegrini (Smer).

01.05.2019 14:24
Žilina Pellegrini oslavy Foto: ,
Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini počas brífingu na oslavách Sviatku práce v areáli Budatínskeho hradu v Žiline dňa 1. mája 2019.
debata (117)

Úlohou vlády aj mojou snahou bolo hľadať také riešenie, aby sme čo najskôr vyriešili ten 30-ročný problém, že štát nebol schopný postaviť novú nemocnicu v Bratislave. I preto som využil možnosť, spýtať sa investora, či by nezvážil, že by ustúpil od svojich aktivít a štát by celý projekt mohol prevziať a upraviť si ho na svoje účely. Na základe vyjadrení zástupcov finančnej skupiny a až arogantných komentárov, ktoré na stranu vlády adresovali, chcem oznámiť, že mi je jedno, čo finančná skupina Penta bude, alebo nebude robiť, zdôraznil premiér.

"Končím diskusiu s pánmi z Penty, ktorí si myslia, že budú svoj biznis zo zdravotného poistenia, ktoré odvádzajú občania tejto krajiny, využívať na to, aby si nabalili svoje vrecká, vyberali si len tie zdravé hrozienka z celého systému a štátu ponechali všetko stratové. Štát si pôjde vlastnou cestou a nech si Penta pokojne skúsi zasúperiť so štátom. Ak si myslí, že môže tento súboj vyhrať, tak im želám veľa zdaru, doplnil predseda vlády.


Video: Pozrite si stavbu novej nemocnice Penty a záznam z brífingu, na ktorom partner Penty zdôvodňuje, prečo finančná skupina nevidí dôvod na odpredaj novej nemocnice štátu.

117 debata chyba
Viac na túto tému: #Penta #Peter Pellegrini
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy