Ako vyzerá slovenský kroj pre prvú dámu USA?

, 07.05.2019 15:06

Bejzbalová pálka pre šéfa Bieleho domu a ľudový kroj pre jeho manželku. Vo fotogalérii si pozrite, čo slovenský premiér Peter Pellegrini daroval prezidentovi Donaldovi Trumpovi a prvej dáme Melanii počas nedávnej návštevy vo Washingtone. Snímky poskytol Pravde Úrad vlády SR.

Bejzbalová  pálka (v kazete), ktorú
		počas...
Bejzbalová
		 pálka (v kazete), ktorú
		počas...
+1Počas návštevy
		Bieleho domu daroval
		premiér...

Pellegrini sa rozhodol pre pálku, lebo prvý Trumpov učiteľ bezjbalu bol slovenský rodák Teodor Dobiáš (Theodore Dobias), ktorý pochádzal z obce Klátova Nová Ves (nachádza sa v okrese Partizánske). Pre Melaniu vyznel ideálne kroj, pretože v minulosti sa živila ako modelka.

O daroch pre Trumpovcov sa Pellegrini zmienil v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu, ktorý bol zverejnený v pondelok: „Pána prezidenta zaujala bejzbalová pálka so slovenskou trikolórou. Prvej dáme USA som priniesol nádherný kroj z Pohorelej, verím, že sa jej páčil. Pán Trump si zaspomínal na svojho učiteľa bejzbalu a vychovávateľa na Newyorskej vojenskej akadémii, ktorým bol slovenský rodák Theodore Dobias. Rozprával mi zážitky, keď ako dospievajúci chlapec prišiel na túto školu. Vravel, ako pán Dobias z neho vysekával budúceho poslušného vojaka. Bejzbalová pálka oživila jeho spomienky na mladosť, bolo príjemné počúvať ho.“


TV Pravda: Rokovania s americkým prezidentom Donaldom Trumpom ukázali, že Slovensko je akceptovaným partnerom pre Spojené štáty, podčiarkol predseda vlády Peter Pellegrini v rozhovore pre TV Pravda. Pozrite si časť rozhovoru vo videu. (vysielané 5.5.2019)

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#USA #Peter Pellegrini #Donald Trump #Biely dom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené kvety srdiečka

Sweet červené kvety srdiečka

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk