Literárny fond ocenil prácu redaktora Pravdy Andreja Baráta

, 14.05.2019 13:10

Výročnými, mimoriadnymi cenami a prémiami ocenil Literárny fond kvalitnú prácu žurnalistov. Slávnostné vyhlásenie laureátov za publicistiku, spravodajstvo a novinársku fotografiu za rok 2018 sa konalo v Zichyho paláci v Bratislave.

Prémiu za novinársku tvorbu za rok 2018 získal aj redaktor denníka Pravda Andrej Barát za sériu reportáží – Budúcnosť Slovenska je skrytá v lesoch, ktoré boli uverejnené v prílohe Víkend.

Prečítajte si reportáže Andreja Baráta, za ktoré dostal ocenenie Literárneho fondu.

Za významný prínos v oblasti žurnalistiky udelili Cenu Romana Kaliského najstaršiemu aktívnemu fotoreportérovi na Slovensku Róbertovi Berenhautovi, ktorý 22. júla oslávi 90 rokov. V kategórii publicistika vyhrala za tlač Jana Čavojská s reportážami Hra na vojakov, Pivo namiesto zbraní a Zakázané slovo uverejnené v týždenníku Plus 7 dní.

Do súťaže o výročnú cenu, ktorú vyhlasuje výbor sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu, sa prihlásilo 134 súťažiacich s 296 príspevkami.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Literárny fond #denník Pravda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku