Trošku som omámený, zapíjal som smútok po hokeji, priznal Danko v rádiu

, 14.05.2019 14:43, aktualizované: 17:47
Andrej Danko
Andrej Danko na archívnej snímke. Autor: ,

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo priznal, že je "omámený". Povedal to hneď na úvod relácie, keď sa ho moderátor pýtal na jeho poslednú cestu do Moskvy. "Trošku som omámený, lebo som zapíjal večer smútok po tom hokeji," povedal Danko. Neskôr v relácii po otázkach na Rusko zopakoval, že nevládze. "Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil, prosím vás," povedal.

Predseda NR SR potom obhajoval svoju cestu do Moskvy. Tam ho pozval predseda ruskej Štátnej dumy Viačeslav Volodin, ktorý je na sankčných zoznamoch EÚ a USA pre svoju úlohu pri anexii Krymu. Danko povedal, že jeho ambíciou je robiť to, čo robí český prezident Miloš Zeman – otvárať dvere podnikateľom. Danko sa obhajoval aj tým, že s Ruskom predsa obchoduje aj Nemecko. „Pán redaktor, počúvajte ma, tam chodia všetci,“ povedal s tým, že má dobré vzťahy aj s ruským ministrom obchodu. Potvrdil, že o niekoľko týždňov sa tam chystá opäť a chce vziať so sebou podnikateľov. „Chcem povedať, že ja sa vecami nikdy nechválim. Ale ak doma možno nemám uznanie, napríklad na audiencii u pápeža som bol na úrovni prezidentov,“ povedal ďalej s tým, že má dobré vzťahy aj v Nemecku alebo Francúzsku.

Danko tvrdí, že Slovensko pre výstavbu plynovodu Nord Stream 2 nebude mať škodu. „My by sme z hľadiska dodávky škodovať nemali,“ povedal. Tento plynovod obíde Slovensko, plyn pôjde z Ruska do Nemecka popod Baltské more.

Témou bola aj obranná spolupráca s USA. Danko trvá na tom, že pokiaľ je SNS vo vláde, Slovensko takúto zmluvu nepodpíše. Vďaka tejto dohode by Slovensko mohlo za americké peniaze rekonštruovať slovenské vojenské letiská.

Danko sa vyjadril aj k svojmu vzťahu s premiérom Petrom Pellegrinim a k spolupráci s ĽSNS. Jeho koaličným partnerom je predseda Smeru Robert Fico, Pellegriniho rešpektuje ako premiéra. V prípade spolupráce so stranou ĽSNS Danko tvrdí, že Smer s nimi rokoval iba v prípade určenia stropu dôchodku. „Bola to taká spanilá jazda,“ povedal Danko s tým, že má ubezpečenie, že o iných témach s kotlebovcami koaličné strany nerokujú.

Okrem toho podľa neho sa Ján Hoľko z ministerstva obrany nechystá byť šéfom Národného bezpečnostného úradu. Šéfa NBÚ navrhuje predseda vlády. „Kto donúti Petra Pellegriniho, aby sa mu natlačilo niečo, čo nebude v súlade s tým, čo on cíti?“ pýtal sa Danko.

Danko: Mal som len ťažký deň

Danko priznáva, že dnes má náročný deň, ale ohradzuje sa voči tomu, že by bol pod vplyvom alkoholu pri plnení si svojich povinností. Vyjadrenie Andreja Danka sprostredkoval agentúre SITA jeho hovorca Tomáš Kostelník.

„Žasnem nad tým, ako ste to niektoré média poňali,“ povedal neskôr počas tlačového brífingu. V pondelok mal podľa svojich slov stretnutie s cyperským predsedom parlamentu, od rána je na nohách a je po náročnej operácii, preto v relácii Braňa Závodského povedal, že je omámený a cíti sa pod tlakom.

Danko tvrdí, že v pondelok večer išiel na hokej s Kanadou. „Napínavý duel, v ktorom naši podali bravúrny výkon, som sledoval s vypätím nervov, asi ako väčšina z nás. A tak ako každý Slovák, aj ja som si myslel, že v poslednej sekunde zošediviem. Áno, priznávam, dnes mám náročnejší deň, no dôrazne sa ohradzujem, že by som bol pod vplyvom alkoholu pri plnení si svojich povinností. Tie som si vždy plnil a plním zodpovedne,“ uviedol Danko s tým, že ak sa previnil, tak jedine tým, že je pravým fanúšikom a už sa nevie dočkať ďalšieho zápasu. „A verím, že tentokrát víťazný gól strelia oni,“ uviedol na záver.


VIDEO: „Pozvanie na takú udalosť sa neodmieta. Bol to dobrý signál, aby nikto nepochyboval, že Deň víťazstva sa spája s oslobodením našej vlasti sovietskymi vojakmi,“ povedal v rozhovore pre TV Pravda šéf SNS a predseda NR SR Andrej Danko po návrate z Moskvy, kde sledoval vojenskú prehliadku na Červenom námestí. (vysielané 10.5.2019)

#Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku