Maškarová a Bozalka by sa mali stať generálmi polície

21.05.2019 12:45
robert bozalka
Viceprezident Policajného zboru SR Robert Bozalka. Autor: ,

Prvá viceprezidentka Policajného zboru Jana Maškarová a viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka by sa mali stať generálmi. Vláda na svojom utorkovom rokovaní súhlasila s návrhom na ich vymenovanie do tejto hodnosti.

Vláda zároveň poverila predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer), aby predložil prezidentovi SR návrh na ich vymenovanie do tejto hodnosti.

„Na základe dnešného návrhu, ktorý som predložila vláde, na vymenovanie obidvoch viceprezidentov na post generála a následne, ak ich pán prezident vymenuje, tak v prípade prvej viceprezidentky Jany Maškarovej to bude v histórii prvýkrát, čo bude žena vymenovaná do hodnosti generál v rámci Policajného zboru,“ povedala po rokovaní vlády ministerka vnútra Denisa Saková (Smer). Zároveň doplnila, že vláda tento návrh schválila jednomyseľne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku