Generálna prokuratúra žiada prísnejší trest pre Juraja Hossua

Generálna prokuratúra (GP) SR uložila krajskej prokurátorke v Bratislave povinnosť podať odvolanie vo veci zabitia Filipínca Henryho Acordu. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

24.05.2019 13:16, aktualizované: 14:20
vypočutie svedkov k Jurajovi Hossu Foto: ,
Obvinený Juraj Hossu prichádza na pojednávanie Okresného súdu o návrhu na vzatie do väzby vo veci zločinu zabitia Filipínca Henryho Acordu.
12

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky preskúmala trestnú vec a uložila krajskej prokurátorke v Bratislave podať odvolanie proti výroku o treste pre neuloženie prísnejšieho trestu, spresnila Predajňová.

Juraja Hossua, obžalovaného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu, odsúdil 14. mája senát Okresného súdu (OS) Bratislava I na šesťročný trest odňatia slobody nepodmienečne. Trest by si mal odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Juraj Hossu mal 26. mája minulého roka napadnúť na Obchodnej ulici v Bratislave Filipínca, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien.

Náhradu škody si od Juraja Hossua v prípade uznania viny požadoval zástupca príslušnej zdravotnej poisťovne aj právny zástupca pozostalých. Ten žiada nielen náhradu pohrebných nákladov, cestovných nákladov pozostalých, ale aj ušlú mzdu a morálnu ujmu, ktorej výšku by mal teda posúdiť súd v civilnom konaní.

TV Pravda: Juraj Hossu, ktorý minulý rok 26. mája na Obchodnej ulici kopnutím do hlavy usmrtil Filipínca Henryho Acordu, sa v januári tohto roku postavil pred súd. Oľutoval svoj čin, dostal šesť rokov. Samotný čin a vyjadrenia ešte pred rozhodnutím súdu si pozrite na videu. (vysielané 28.1.2019)

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
12 debata chyba
Viac na túto tému: #útok na Filipínca #Henry Acorda