Nepočujúci muž je po napadnutí údajným páchateľom v Bratislave stabilizovaný

V Bratislave na Hurbanovom námestí mal v sobotu ráno napadnúť 28-ročný muž nepočujúceho 22-ročného muža. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Stav 22-ročného muža je podľa hovorkyne Univerzitnej nemocnice Bratislava Evy Kliskej stabilizovaný.

01.06.2019 14:25 , aktualizované: 17:43
debata (83)

Kliská uviedla, že bol v ranných hodinách do Univerzitnej nemocnice v Bratislave privezený muž s vážnymi poraneniami hlavy. Po poskytnutí zdravotnej starostlivosti, ktorú si jeho stav vyžadoval, je pacient aktuálne stabilizovaný, zostáva však i naďalej pod dozorom našich lekárov, spresnila.

Napadnutý utrpel krvácanie do mozgu v spojení s opuchom, bol vo vážnom stave, uviedla polícia.

Tá tvrdí, že prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia ešte pred incidentom. Dodáva, že v sobotu v noci vyšle v Bratislave do terénu ešte viac policajtov. Bohužiaľ, nie je fyzicky možné byť všade a konfliktom ihneď zabrániť, uvádza polícia na sociálnej sieti.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová potvrdila výjazd záchranárov k údajne napadnutému a zranenému mužovi. Posádka ho na mieste ošetrila a s úrazom hlavy previezla do jednej z bratislavských nemocníc, spresnila Krčová.

Počas 24 hodín ide už o druhý násilný incident, ktorý sa udial v centre Bratislavy. V poobedňajších piatkových (31. 5.) hodinách sa na Obchodnej ulici odohral incident, pri ktorom polícia strieľala na páchateľa ozbrojeného nožom. Incident sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva, kde pobodal príslušníka finančnej správy.

Fyzický útok, ktorý sa skončil tragicky, sa odohral na neďalekej Obchodnej ulici aj 26. mája 2018. Vtedy mal Juraj H. napadnúť Filipínca Henryho Acordu. Ten bol takisto kopnutý do hlavy. Na následky zranení v nemocnici neskôr zomrel. Juraj H. bol odsúdený Okresným súdom Bratislava I na trest odňatia slobody vo výške šiestich rokov. Prokuratúra sa odvolala.

83 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #napadnutie #polícia SR