Americké obrnené transportéry na slovenskej diaľnici. Pozrite si video

, 04.06.2019 10:53

Slovenskí dopravní policajti počas presunu americkej vojenskej techniky na cvičenie v Rumunsku, zabezpečovali bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

VIDEO: Pozrite si ako americký vojenský konvoj brázdil slovenskú diaľnicu.

Konvoj sa presúval z Českej republiky po slovenskej diaľnici D2 do Maďarska a ďalej na vojenské cvičenie v Rumunsku. Išlo spolu o viac ako 350 kusov vojenskej techniky a presun viac ako 800 ľudí.

Vojaci sa presúvali v 14. skupinách asi v hodinových rozostupoch. Presun americkej vojenskej techniky po ceste skomplikovalo dopravu v susednej Českej republike. Na diaľnici D1 medzi Prahou a Brnom sa vytvorila kolóna a zdržanie sa odhadovalo na dve a pol hodiny. Na D2 z Brna na Bratislavu došlo k novému obmedzeniu, keď sa zrazilo nákladné auto s vozidlom z vojenského konvoja.

O dopravnú situáciu s ohľadom na presun vojakov sa vyjadril na konci minulého týždňa aj český premiér Andrej Babiš pre server Blesk.cz. „Je to krizová situácia, ktorú riešime. Musia opustiť diaľnicu a počkať do noci,“ povedal Babiš. „Oni majú stále poruchy, defekty a naviac do nich narazil poľský kamión,“ dodal.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vojenská technika #diaľnica D2
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku