Čaputová predstavila poradný expertný tím pre národnostné a nové menšiny

07.06.2019 10:30

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová predstavila poradný expertný tím pre národnostné a nové menšiny.

Čaputová zopakovala, že chce byť prezidentkou všetkých, preto zakladá novú tradíciu a rozhodla sa prizvať k spolupráci aj zástupcov a zástupkyne národnostným menšín a odborníčku pre oblasť nových menšín a menšinových práv. „S expertným poradným výborom sa budem pravidelne stretávať, načúvať ich názorom a postojom,“ uviedla na sociálnej sieti.

Za maďarskú menšinu bude s prezidentkou spolupracovať Ilona Németh z Vysokej školy výtvarných umení a historik a riaditeľ Fóra inštitútu pre výskum menšín Attila Simon. Za rusínsku menšinu to bude Anna Plišková, riaditeľka Ústavu rusínskeho jazyka a kultúry Prešovskej univerzity v Prešove a Peter Medviď, hovorca okrúhleho stola Rusínov Slovenska, člen Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny. Rómsku menšinu bude zastupovať vedúca Ústavu romologických štúdií Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Jurina Rusnáková a Viktor Teru z Rómskeho vzdelávacieho fondu. Ostatné národnostné menšiny a nové menšiny zastúpi v novom poradnom výbore Elena Gallová Kriglerová, riaditeľka Centra pre výskum etnicity a kultúry.

VIDEO: Podľa politológa je reálna podpora Čaputovej v spoločnosti pomerne nízka (TV Pravda 6.5.2019).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zuzana Čaputová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku