Prezident má za sebou posledné prijatie v paláci, poďakoval sa charitám

12.06.2019 15:35
Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska. Autor: ,

Prezident Andrej Kiska má za sebou posledné oficiálne prijatie v Prezidentskom paláci. Dnes privítal charitatívne organizácie, s ktorými počas svojho mandátu spolupracoval pri prerozdeľovaní svojho platu rodinám v núdzi. Pri výbere rodín mu pomáhali charitatívne organizácie ako Liga proti rakovine, Plamienok, Dobrý anjel, Úsmev ako dar či Organizácia muskulárnych dystrofikov.

„Rozdelili sme takmer 300-tisíc eur približne 600 konkrétnym rodinám,“ povedal Kiska vo svojom príhovore pred zástupcami charít. Ako s úsmevom dodal, predstavitelia z Dobrého anjela nestihli prísť, ale môže ich zastúpiť on ako zakladateľ tejto organizácie.

V mene zúčastnených vystúpila Eva Kováčová z Ligy proti rakovine. „Prácu v neziskovom sektore si ľudia nevšímajú, pokiaľ ju nepotrebujú. Vy ste si nás všimli,“ povedala s tým, že ľudia pracujúci v neziskovkách či mimovládkach netúžia po ohodnotení, len po troche porozumenia. „Nie je podstatná výška sumy, ale ochota. Tí ľudia dostali vieru, že na nich niekto myslí,“ povedala prezidentovi. Kiska pripomenul, že Slovensko sa nemôže označovať ako sociálny štát, keď sa nevie postarať o najzraniteľnejšie skupiny, ako deti v domovoch či seniorov. Choroba by nemala uvrhnúť ľudí do chudoby, bohužiaľ, niekedy sa tak deje, dodala končiaca hlava štátu. Predstaviteľom neziskoviek povedal, že ich práca, pomoc, energia a ochota sa nedá vyčísliť. Predstavitelia charitatívnych organizácií aj Kiska vyjadrili nádej, že spolupracovať budú aj v budúcnosti.

Prezidentovi Andrejovi Kiskovi sa končí mandát v sobotu 15. júna. Nahradí ho Zuzana Čaputová. Kiska avizuje vstup do straníckej politiky, kontúry svojej strany chce predstaviť v pondelok 17. júna.

#Andrej Kiska #Dobrý anjel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku