Deti zo slovenského autobusu sa po havárii v Maďarsku vrátili domov

, 13.06.2019 13:08, aktualizované: 17:27
Maďarsko SR autobus nehoda dopravná črepy
Na snímke poškodený slovenský autobus , ktorý havaroval po zrážke s osobným autom pri obci Taktaharkány na severovýchode Maďarska v stredu 12. júna 2019. Autor: ,

V michalovskej nemocnici lekári ošetrili vyše tridsať ľudí, ktorých autobus havaroval v stredu podvečer neďaleko maďarského Miškovca. Všetkých prepustili do domáceho ošetrenia. Na Slovensko mali prepraviť aj posledného cestujúceho, ktorého museli hospitalizovať v Maďarsku. Autobus viezol školákov do Čiernej Hory.

Nehoda sa stala na hlavnej ceste číslo 37 obci Taktaharkány, keď osobné auto z nezistených príčin prešlo do protismeru. Vodič autobusu sa snažil zabrániť čelnej zrážke, pri manévri však zišiel z vozovky a autobus sa prevrátil na bok.

Na mieste zasahovala maďarská polícia, hasiči a záchranná zdravotná služba, pri zásahu bol použitý aj vrtuľník. Jedenásť ľudí z autobusu bolo zranených, z toho deväť detí. V aute sa viezli traja ľudia, zranil sa dospelý a dieťa. Všetkých ošetrili v nemocnici v Miškovci. Nezranených školákov dočasne umiestnili v obci Szerencs, kde počkali, kým po nich príde náhradný autobus. Včera prišli spolu so zranenými – až na pasažiera, ktorého museli hospitalizovať, do­mov.

V Michalovciach všetkých opäť skontrolovali lekári. „Nemocnica okamžite po prijatí informácie o nehode prispôsobila režim urgentného príjmu na prijatie veľkej skupiny pacientov. Z autobusu celkovo ošetrila 33 ľudí, z toho 3 dospelých a 30 detí. Našťastie išlo iba o ľahšie poranenia bez potreby hospitalizácie,“ informoval Tomáš Kráľ, hovorca spoločnosti ProCare a Svet zdravia, v sieti ktorej je aj michalovská nemocnica.

Podľa Martina Bezáka, riaditeľa konzulárneho odboru ministerstva zahraničných vecí, jedenásteho zraneného by mali repatriovať v krátkom čase tiež.

Agentúrnu správu sme vymenili za autorský článok z denníka Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Maďarsko #havária autobusu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku