Plénum sa nebude zaoberať Bezpečnostnou a obrannou stratégiou Slovenska

Parlament sa nebude zaoberať Bezpečnostnou a obrannou stratégiou SR, ktorú vláda schválila ešte v roku 2017. V úvode 46. schôdze takýto návrh na doplnenie programu neprešiel nezaradenému poslancovi Martinovi Poliačikovi.

18.06.2019 14:08
parlament, volba riaditela rtvs, Foto: ,
Plénum Národnej rady SR
1

Poliačik je presvedčený, že touto stratégiou by sa mal parlament zaoberať preto, lebo spojeneckým vrtuľníkom nebolo povolené pristátie na území SR na dotankovanie. „Môžu byť pochybnosti o zahranično-politickom a obrannom smerovaní Slovenskej republiky. Boli by sme na tom lepšie, keby stratégia bola schválená v parlamente,“ myslí si Poliačik.

Taktiež nebude musieť minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) informovať o výsledkoch štátneho dozoru na stavbe D4/R7, ako navrhoval poslanec Ján Marosz (OĽaNO). Svoj návrh zdôvodnil tým, že ľudia žijúci v blízkosti stavby si zaslúžia vedieť, aký je stav znečistenia násypov.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič tiež neuspel s návrhom, aby bol z funkcie odvolaný podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) pre SMS správy s obvinenou Alenou Zs. v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. „Takýto človek nemá čo robiť v NR SR,“ vyhlásil Matovič.

Minister financií Ladislav Kamenický (Smer) nebude musieť parlamentu predniesť správu o tom, ako chce vláda dosiahnuť vyrovnaný rozpočet. Plénum odmietlo takýto návrh na zmenu programu, ktorý predniesol poslanec Eduard Heger (OĽaNO).

Plénum však odobrilo zmenu termínu rokovania o zavedení príspevku pre športovcov za významné zásluhy a ocenenia. Rokovať o tomto bode budú poslanci 26. júna o 9. hodine ráno. Dôvodom sú pokračujúce rokovania so Združením miest a obcí Slovenska.

Podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd) zároveň informoval, že parlament bude rokovať aj v pondelok 24. júna od 10. hodiny. V piatky 21. a 28. júna sa nebude hlasovať o prerokovaných bodoch. Bugár upozornil aj na plánované neverejné rokovanie, poslanci sa budú zaoberať správami o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2018 a správou o činnosti Slovenskej informačnej služby v minulom roku.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Poliačik #Bezpečnostná a obranná stratégia