Vo štvrtok skolabovalo najviac ľudí od začiatku leta

28.06.2019 11:40

Štvrtok (27. 6.) priniesol zatiaľ najvyšší počet kolapsov z tepla. Záchranári poskytli pomoc 116 ľuďom. Najviac z nich (18) skolabovalo v Prešovskom kraji, najmenej v Žilinskom (12). TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Alena Krčová.

V súvislosti s kolapsmi záchranári pripomínajú preventívne opatrenia na predchádzanie prehriatia organizmu, ktorým sú ohrození najmä deti, seniori a chronickí pacienti. Zdržiavať by sme sa mali v interiéroch medzi 11. až 15. hodinou, keď teploty dosahujú maximum a dbať by sme mali na dostatočný pitný režim. Ten by mal zahŕňať najmä čistú vodu, minerálky, zriedené ovocné a zeleninové šťavy, menšie množstvo kávy a žiaden alkohol.

„Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta ochladzujeme a podávame mu tekutiny po malých dúškoch,“ uviedla Krčová. V prípade zhoršenia zdravotného stavu odporúčajú záchranári kontaktovať tiesňovú linku 155.

TV Pravda: Pozrite sa, aké počasie nás čaká najbližšie dni. (vysielané 27.6.2019)

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#záchranári #kolabsy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku