Kočnera opäť obvinili v kauze golfového areálu v Báči

Podnikateľa Mariana Kočnera polícia opätovne obvinila vo veci poškodzovania veriteľa v kauze golfového areálu v Báči (okres Dunajská Streda), kde mala veriteľom vzniknúť škoda vo výške najmenej 3,1 milióna eur. Okrem neho sú obvinení aj Ján F. a Peter P.

02.07.2019 10:39 , aktualizované: 12:45
debata (4)

Vo štvrtok 27. júna polícia Mariana K., Jána F. a Petra P. opätovne obvinila. Zločinu poškodzovania veriteľa sa mali dopustiť „formou spolupáchateľstva v súvislosti s odstránením majetku akciovej spoločnosti“, uvádza polícia na sociálnej sieti. Podľa polície mala vzniknúť veriteľom týmto skutkom škoda najmenej vo výške 3,1 milióna eur.

„Polícia opakovane uprednostnila verejné prezentovanie Mariana K. v putách ako vinníka pred doručením uznesenia o vznesení obvinenia najskôr procesným stranám tak, aby mohli adekvátne reagovať. Je zrejmé, že pokiaľ nepostačuje psychický nátlak, zásahy do práva na obhajobu a podobne, tak sa polícia znižuje k zásahom do prezumpcie neviny prostredníctvom médií,“ zareagoval v utorok jeho obhajca Marek Para. Ako dodal, len čo bude obhajcom doručené uznesenie, podajú voči nemu sťažnosť.

Obvinenie pôvodne vzniesol v novembri 2018 vyšetrovateľ voči trom spomenutým. Tých obvinil zo zločinu poškodzovania veriteľa v súvislosti s prevodom nehnuteľnosti na obchodnú spoločnosť, kde bola spôsobená škoda veriteľom tejto spoločnosti vo výške viac ako 7,5 milióna eur. Podľa medializovaných informácií mali obvinení podvodom získať golfový areál v Báči.

„Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v trestnej veci týkajúcej sa golfového ihriska v Báči zrušil uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám a zároveň vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na vykonanie ďalšieho dokazovania,“ ozrejmila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Obvinený Kočner je väzobne stíhaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Je takisto obvinený spolu s Pavlom Ruskom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza.


VIDEO: Kočner 20. júna vypovedal na polícii. Pozrite si, ako ho eskortovali.

Video
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kočner