OĽaNO: Oslobodenie Mizíka dokazuje, že je možné prejavovať zvrátenú ideológiu

10.07.2019 09:57, aktualizované: 13:57

Oslobodenie Stanislava Mizíka (ĽSNS) je podľa opozičného hnutia OĽaNO dôkazom toho, že "fašisti dnes dokážu prejavovať svoju zvrátenú ideológiu tak, aby za ňu neboli potrestaní". Podľa SaS je možné konštatovať, že Mizík je obeťou antisemitu alebo zbabelec, ktorý hádže vinu na iných, ak ide do tuhého. Hnutie Sme rodina rozhodnutie komentovať nechcelo.

OĽaNO si podľa jeho hovorcu Matúša Bystrianskeho váži a zastáva demokratické hodnoty, a tiež bojuje proti extrémizmu, etnickej či rasovej neznášanlivosti. Europoslanec Peter Pollák (OĽaNO) podľa hnutia dlhodobo organizuje diskusie na tému extrémizmu. „Považujem za zbabelcov extrémistov, ktorí sa mimo kamier tvária ako najväčší frajeri, no keď príde na lámanie chleba a prešetruje sa ich používanie fašistických symbolov či hanobenie rasy na sociálnych sieťach, vtedy sa skrývajú za náhody či za to, že nevedia používať počítače,“ vyhlásil Pollák.

„Pán poslanec Mizík sa nepriznal k statusu, za ktorý mal niesť trestnoprávnu zodpovednosť a súdu sa nepodarilo preukázať, že ho naozaj napísal. To je asi lepšie riešenie, ako keby sa k nemu priznal a súdy by uznali, že je súčasťou ústavne chráneného práva na slobodu prejavu. Teraz si môžme akurát myslieť, že pán Mizík je buď obeťou nejakého antisemitu alebo zbabelec, ktorý hádže vinu na iných, ak ide do tuhého,“ napísala strana SaS v reakcii na rozsudok.

Hnutie Sme rodina si myslí, že extrémizmu v politickom priestore sa najlepšie zamedzí tým, ak politické strany nebudú kradnúť, klamať a podvádzať.

Zväz židovských obcí vyjadril vážnu obavu z oslobodzujúceho rozsudku Mizíka

Ústredný zväz židovských náboženských obcí (ÚZŽNO) vyjadruje vážnu obavu zo zneužitia oslobodzujúceho rozsudku poslanca NRSR Stanislava Mizíka (ĽSNS) na „ďalšie beztrestné šírenie nenávisti v spoločnosti“. Informoval o tom Roman Gajdoš z ÚZŽNO.

Sociálne siete sú podľa zväzu dobrý sluha, ale zlý pán. „Závratnou rýchlosťou sa šíria celou spoločnosťou a zjavne ich využívajú/zne­užívajú i počítačoví analfabeti“, uvádza sa v stanovisku. Sociálne siete podľa neho dokážu byť zbraňou propagandy a „nosičom nenávistných myšlienok, ktoré by bez ich existencie neopustili múry pohostinských zariadení“.

ÚZŽNO ďalej tvrdí, že kvalitné súdne rozhodnutia „by mali, okrem zohľadnenia litery zákona, odrážať i váhu sudcovskej profesie a osobnosti sudcu a niesť presvedčivý odkaz o hodnotovej orientácii spoločnosti“.

Poslanca za ĽSNS Stanislava Mizíka senát Najvyššieho súdu (NS) SR v utorok (9. 7.) definitívne zbavil obžaloby za extrémistické trestné činy. NS SR tak potvrdil minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku a zamietol odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ĽSNS #Stanislav Mizík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku