O osude holandských a poľských futbalových fanúšikov rozhodne súd v nedeľu

O obžalobe prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I voči siedmim futbalovým fanúšikom, ktorí sa v stredu večer (10.7.) v centre Bratislavy dopustili bitky a výtržností, bude sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I rozhodovať v nedeľu (14.7.) od 13.00 h. Vec sa realizuje v takzvanom superrýchlom konaní.

13.07.2019 09:52 , aktualizované: 19:59
debata (6)

Ako o tom v sobotu informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak, rozhodovanie bude neverejné. Do budovy súdu v Justičnom paláci počas víkendu nie je možný vstup. O rozhodnutí súdu bude informovať teda hovorca KS v Bratislave.

Obžaloba bola na OS Bratislava I podaná v zmysle paragrafu 204 odseku 1 Trestného poriadku v piatok (12. 7.) neskoro večer. Sudca spomínaný termín určil na nedeľu po naštudovaní veci a aj po dohode s prokurátorom a obhajcami.

VIDEO : Pozrite si, ako polícia odviedla chuligánov z bitky na Ventúrskej ulici v Bratislave do cely policajného zaistenia.

Video

Polícia obvinila pre výtržnosti na Ventúrskej ulici v Bratislave siedmich ľudí, z toho štyroch občanov Holandska a troch občanov Poľska. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti.

Policajti v rámci objasňovania tohto skutku žiadajú o pomoc všetkých, ktorí si udalosť natáčali mobilom, aby záznam poskytli na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave I na Sasinkovej ulici.

V rámci trestného konania sa v súčasnosti zisťuje aj počet poškodených a rozsah spôsobenej škody.

Po stredajšej (10. 7.) bitke na Ventúrskej ulici polícia zadržala a zaistila 107 osôb, z toho 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Zranených bolo podľa nej 17 osôb z táborov fanúšikov. Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový futbalový zápas svojho tímu v Ružomberku. Poľskí a holandskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #žaloba #výtržnosti #Okresný súd Bratislava I. #futbaloví fanúšikovia