Dúhový PRIDE bude 20. júla, vyzýva politikov, aby v kampani nezneužívali tému LGBT

15.07.2019 09:30

Festival Dúhový PRIDE, ktorý sa uskutoční v Bratislave a vyvrcholí 20. júla na Hviezdoslavovom námestí, vyzýva všetkých politikov, aby tematiku LGBT ľudí nezneužívali v predvolebných kampaniach a zamerali sa radšej na problémy, ktoré voličov skutočne trápia.

Vyplýva to z tlačovej správy organizátorov.

Deviaty ročník podujatia budú hudobne sprevádzať interpreti ako Bad Karma Boy, Modré hory, Funkiez či B-complex, pričom týždeň sprievodných poduajtí začína už 15. júla.

Dúhový PRIDE je každoročne podujatím nadväzujúcim na podobné sprievody vo svete, ktoré upozorňujú na fakt, že všetci ľudia, bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu, sú si rovní a majú mať preto i rovnaké práva.

Aj preto sa jeho usporiadatelia rozhodli apelovať na politikov, aby pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami, upriamili cez politické kampane pozornosť voličov na reálne problémy, ktoré trápia Slovensko a nezneužívali tematiku LGBT na získavanie hlasov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Dúhový PRIDE Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku