Števček: Urobíme všetko pre efektívne čerpanie peňazí na obnovu internátov

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) urobí všetko pre to, aby peniaze na obnovu internátov čerpali efektívne a rýchlo. Tvrdí rektor univerzity Marek Števček.

18.07.2019 17:07
internát, mlynská dolina, mlyny, VŠ Foto: ,
Najrozsiahlejšiu rekonštrukciu podstúpi Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra Mlyny Univerzity Komenského v Bratislave.
debata (2)

„Po odhalení nedostatkov v projektovej dokumentácii som urobil razantné personálne zmeny a odvtedy sme intenzívne pracovali na tom, aby sme pripravili plány na rekonštrukciu. Tento proces už nemôžeme ďalej odkladať. Je pre nás však dôležité, aby sme pri úpravách v takom veľkom rozsahu dodržali komfort bývania študentov. Urobíme všetko pre to, aby sme nám určené peniaze na obnovu internátov čerpali efektívne a rýchlo a aby sme študentom a študentkám zvýšili komfort bývania,“ dodal. Informovala Zdenka Krasňanská z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.

Najrozsiahlejšiu rekonštrukciu­podstúpi Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra Mlyny UK. Z finančných prostriedkov alokovaných od štátu sa do rekonštrukcie investuje približne 1,3 milióna eur. Univerzita plánuje opravu výmenníkovej stanice a reguláciu vykurovacieho systému všetkých blokov a obnovu výťahových šácht a výťahov v Manželských internátoch a na Výškovom bloku A.

„V rámci tejto sumy sa zároveň podarí opraviť strechy na vybraných blokoch tzv. Átriových domkov, ktoré sú v takmer havarijnom stave, či vymeniť vzduchotechniku v jedálni Venza. Všetky uvedené aktivity plánuje Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra Mlyny UK realizovať do konca roka. Už od nového roka sa ubytovaní študenti môžu tešiť na viaceré zmeny a úpravy.

Začalo sa s rekonštrukciou jedálne

Okrem toho Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra vyčlenilo z vlastných zdrojov vyše 600-tisíc eur napríklad na výmenu väčšiny postelí so zástenami v objektoch Átriových domkov, na vytvorenie oddychových zón, zatraktívnenie vstupných priestorov vo vestibuloch Výškových blokov a Manželských internátov či na vytvorenie a zriadenie spoločenskej multifunkčnej miestnosti v priestoroch internátu Šturák, ktorá bude slúžiť aj na rôzne besedy či osvetové podujatia študentských spolkov," informovalo oddelenie vzťahov s verejnosťou univerzity.

Najväčšou výzvou bude v druhom a treťom štvrťroku 2020 podľa univerzity kompletná rekonštrukcia Výškového bloku B. Táto investícia dosiahne viac ako 14 miliónov eur. Na internáte Družba univerzita plánuje výmenu viacerých okien, balkónových stien, radiátorov v izbách, opravu postelí, výmenu rozvodov a osvetlenia na chodbách v internátnej časti, opravu striech na budovách D1 a D2. Tento mesiac sa začala rekonštruovať jedáleň. Investície na uvedené aktivity sú vo výške približne 1,5 milióna eur.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #internát #Univerzita Komenského v Bratislave #vysokoškolské internáty #števček