SaS: Lučanský by mal odvolať šéfa finančnej polície Slobodníka

, , 26.07.2019 11:00, aktualizované: 13:25

Policajný prezident Milan Lučanský by mal odvolať šéfa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka. Ako ďalej v piatok na tlačovej besede uviedol poslanec Národnej rady SR za opozičnú stranu SaS Jozef Rajtár, jedným z dôvodov je, že jeden z blízkych ľudí Slobodníka je Peter P. z Levíc.

VIDEO: Pozrite si tlačovú besedu predstaviteľov strany SaS, ktorí priniesli zásadné informácie o pôsobení kľúčového človeka v NAKA. Hovorila predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová a poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár.

Peter P. je podľa Rajtára stíhaný za daňové podvody, pričom vec sa dostala už na súd. Daňový nedoplatok jeho firiem predstavuje podľa Rajtára viac ako štyri milióny eur. Slobodník a Peter P. majú podľa opozičného poslanca byty v jednej bytovke a dcéra Slobodníka využíva auto, ktoré je písané na jednu z firiem Petra P. „Ja som presvedčený, že pán Slobodník nebude ani popierať známosť s Petrom P.,“ povedal Rajtár. Zdôraznil pritom význam finančnej polície, ktorá vyšetruje práve daňové podvody alebo legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Rajtár tiež spomenul staršiu reportáž portálu Aktuality.sk, podľa ktorej má Slobodník blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku. Tiež podľa neho pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB. Už tento fakt by ho podľa Rajtára mal diskvalifikovať na funkciu šéfa finančnej polície. Vo funkcii sa však podľa neho drží vďaka tomu, že je „človekom Kaliňáka a Bödörovcov“. „Milan Lučanský dostal veľa času, aby konal. Zdá sa, že po pár vynútených zmenách jeho aktivita zapadla do starých koľají,“ dodal s tým, že ak Lučanský neodvolá Slobodníka, stratí dôveru SaS.

Lučanský: Teraz neviem, o akom trestnom čine Rajtár hovoril

Policajný prezident Milan Lučanský reagoval na výzvu SaS na facebooku polície. „Podozrenie z prepojenia na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát.

Tlačová beseda SaS bola značne chaotická a informačne slabá, preto neviem v tejto chvíli vyhodnotiť, o akom trestnom čine pán Rajtár hovoril. Predpokladám, že pána Rajtára predvolá Úrad inšpekčnej služby na výsluch a požiada ho o odovzdanie informácií, ktoré má. Ak vyšetrovateľ vyhodnotí, že ide o trestný čin, podľa toho budem konať v súvislosti s Bernardom Slobodníkom.“

Slobodník podniká právne kroky

Na otázky týkajúce sa možných prepojení riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka na údajne obžalovaného Petra P., ktorý sa mal dopustiť podľa Rajtára daňových podvodov, Slobodník neodpovedal s odkazom na to, že v súvislosti s tlačovou besedou Rajtára „podniká právne kroky“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SaS #NAKA #finančná polícia #Milan Lučanský #bödörovci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku