Polícia prekvalifikovala usmrtenie v Michalovciach, podozrivou z vraždy je žena

V prípade usmrtenia 45-ročného muža, ku ktorému došlo v nedeľu (28. 7.) v nočných hodinách v jednom z michalovských bytov, došlo k zmene. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach skutok prekvalifikoval na obzvlášť závažný zločin vraždy. Informuje o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

29.07.2019 15:58

Podozrivou v prípade je 44-ročná žena, ktorá z miesta činu ušla. „Okamžite bolo po nej vyhlásené pátranie a nájdená bola v ranných hodinách v Michalovciach. Po obmedzení osobnej slobody a vykonaní prvotných procesných úkonov bola umiestnená do cely policajného zaistenia,“ uvádza Ivanová s tým, že michalovský policajný vyšetrovateľ následne začal trestné stíhanie pre zločin zabitia a prečin porušovania domovej slobody. Vzhľadom na závažnosť a povahu skutku, a tiež spôsob jeho spáchania, prevzal prípad krajský vyšetrovať a prekvalifikoval ho.

„Krajský policajný vyšetrovateľ naďalej vykonáva potrebné procesné úkony, podľa výsledkov pitvy a po dôkladnom vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov bude rozhodnuté o ďalšom postupe aj vo vzťahu k zadržanej podozrivej osobe,“ uzavrela Ivanová.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Michalovce #vražda #dobodanie