Smer očakáva, že sa prešetrí, či Truban predával drogy

Strana Smer očakáva, že polícia a prokuratúra prešetria, či predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban obchodoval s tvrdými drogami. V piatok o tom informoval vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

09.08.2019 17:43
SR Smer-SD minimálna mzda TK BAX Foto: ,
Predseda strany Smer Robert Fico
139

Podozrenie podľa Smeru vyplýva z internetovej komunikácie, pričom k jej autenticite sa podľa strany Truban priznal. „Obhajoba pána Trubana, že s predajom päť gramov bieleho len žartoval, je po jeho priznaní sa z užívania tvrdých drog nedôveryhodná,“ uviedol Smer.

„Ja som nikdy v živote drogy nepredával, ani som nič podobné nerobil…ani som nikdy drogy nepestoval,“ reagoval ešte tento týždeň líder PS. Truban sa priznal k opakovanému užívaniu marihuany a tvrdí, že pred 12 rokmi vyskúšal aj LSD.

Ku komunikácii okolo jeho predchádzajúceho videa, v ktorom opisoval školákom svoje zážitky s drogami, povedal, že sa „zachoval ako politik, ktorým nikdy nechce byť“. Dodal, že marihuanu mal viackrát a nebolo to iba raz na internáte.

VIDEO: Bol portál black hole Trubanov? Boli reči o predaji drog len zábavou medzi tamojšou komunitou? Mrzia Trubana hanlivé vyjadrenia na adresu živnostníkov z Kysúc?

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
139 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #Michal Truban