KDH vyvesilo na stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku, Danko ďakuje

19.08.2019 14:52, aktualizované: 16:25
HLINA: Vyvesil na stožiar kapitánsku výložku
Stožiar s vlajkou symbolizujúcou kapitánsku výložku v Pečnianskom lese. Autor: ,

Mimoparlamentné KDH v pondelok vyvesilo na vlajkový stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku. Reagovalo tak na iniciatívu predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), ktorý dal pred Národnou radou SR postaviť stožiar so štátnou vlajkou. Andrej Danko v reakcii uviedol, že ďakuje predsedovi KDH Hlinovi za to, "že svojimi akciami robí reklamu stožiaru pred budovou parlamentu".

„Symbolika je v tom, že je to presne oproti parlamentu, presne oproti oknám predsedu Národnej rady SR, čiže Andrej Danko, keď ráno príde do kancelárie, prvé, čo uvidí, môže sa z okna pozrieť na svoj veľký sen,“ vysvetlil médiám predseda KDH Alojz Hlina.

Podľa Hlinu „niekto“ potrebuje stožiarom prekrývať svoje kauzy. „Ja som za vlajkový stožiar na hradnom kopci, som za to, aby tam viala slovenská vlajka, ale má byť proporčný a kvalitný,“ povedal Hlina.

Stožiar KDH symbolicky chráni Pečniansky les, doteraz bol najvyšší na Slovensku. Kapitánska výložka zostane na ňom do 1. septembra 2019, keď bude oficiálne sprístupnený aj stožiar so štátnou vlajkou pred parlamentom.

Na výstavbu stožiara pred parlamentom vyzbierala Kancelária NR SR financie potrebné na všetky práce. Štát tak výstavba a inštalácia stožiara so štátnou vlajkou nebude stáť nič. Konečná suma nákladov je podľa vedúceho Kancelárie NR SR Daniela Guspana 58 043 eur bez DPH. Na stožiar dalo podľa Guspana príspevok viac ako 100 prispievateľov a vyzbieralo sa okolo 60 000 eur.

Guspan doplnil, že po vyvesení štátnej vlajky na stožiar zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Dodal, že okrem bezpečnosti je tiež technicky jednoduchšie starať sa o stožiar s vlajkou, pretože bude obsluhovaný zo zeme.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#stožiar #Andrej Danko #Alojz Hlina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku