Minister spravodlivosti Gál nemá dôvod a dôkaz na to, aby neveril Jankovskej

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) nemá dôvod a dôkaz na to, aby neveril štátnej tajomníčke spomínaného rezortu Monike Jankovskej. Tá sa spomína v Threeme Mariana Kočnera ako jeho opička. Časť komunikácie považuje za chvastúnstvo.

20.08.2019 13:14
Monika Jankovská Foto: ,
Štátna tajomníčka Monika Jankovská.
debata (2)

Gábor Gál sa pýtal tajomníčky Jankovskej, či sa s Kočnerom alebo Alenou Zsuzsovou pozná a poprela to, rovnako ako médiám minulý týždeň. Tvrdenia Mariana Kočnera označil za chválenkárstvo aj v súvislosti s jeho stretnutím s predsedom koaličného Mosta-Híd Bélom Bugárom, na ktorého mal nahučať. Tí, ktorí poznáte pána Bugára, viete, že jediné čo sa naňho nedá, je nahučať, uviedol minister.

O stav slovenského súdnictva sa nebojí vzhľadom na to, že podľa neho je na Slovensku oveľa viac čestných sudcov, prokurátorov a policajtov ako tých nečestných. Reagoval tak na tvrdenia prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí sa na pondelňajšej (19. 8.) tlačovej besede k stavu vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka vyjadrili, že vyšetrujú trestnú činnosť predstaviteľov štátnych a justičných orgánov.

Na otázku, ako reaguje na ich výzvu, aby sa títo predstavitelia dostavili dopredu na políciu, reagoval s tým, že to bude pre nich poľahčujúca okolnosť. Vždy je možná dohoda o vine a treste, je možné podmienečné zastavenie trestného stíhania, poznamenal. Dodal, že na spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní myslí aj slovenský právny poriadok a poskytuje im určité úľavy v prípade kooperácie.

Podľa údajnej komunikácie z aplikácie Threema, ktorú zverejnil Denník N, mal mať Kočner vplyv na ministerstvo spravodlivosti cez štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú. V komunikácii s Alenou Zsuzsovou ju nazval jeho „opičkou“.

Nové zistenia k prípadu vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice

Video
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Gábor Gál #Monika Jankovská #sms komunikácia Mariana Kočnera