Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková odchádza z postu riaditeľky organizácie Greenpeace Slovensko. V organizácii pracovala tri a pol roka. V priebehu jej pôsobenia viedla kampaň a koordinovala medzinárodný projekt, ktoré sa venovali znečisteniu nebezpečnými chemickými látkami. Podieľala sa tiež na na ukončení ťažby a spaľovania uhlia na Slovensku.

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

„Počas môjho pôsobenia sa nám s kolegami a kolegyňami podarilo organizáciu posunúť výrazne dopredu a úspešne bojovať za zdravšie životné prostredie. Boli to však veľmi intenzívne roky tvrdej práce a ja sa cítim unavená. Čelím tiež zdravotným ťažkostiam, ktoré si teraz primárne vyžadujú moju pozornosť. Výrazne preto vnímam, že nastal čas posunúť sa ďalej. Organizácii Greenpeace želám stále rovnaké odhodlanie a mnoho vyhratých kampaní. Stav našej planéty je kritický a potrebuje hlas,” vysvetľuje Kohutková.

Kto nahradí Kohutkovú bude známe o pár týždňov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Greenpeace Slovensko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku