Vláda rozdelí v okrese Poltár viac ako milión eur

Sumu viac ako milión eur rozdelí vláda SR obciam a ďalším subjektom v okrese Poltár, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté. Kabinet o tom rozhodol na utorkovom výjazdovom zasadnutí v obci Kokava nad Rimavicou.

27.08.2019 07:27 , aktualizované: 18:25
debata (5)

Pôvodne avizovaný milión eur vláda zvýšila ešte o ďalších 110.000 eur. Naviac bol schválený príspevok pre mesto Poltár na základe požiadavky primátorky Martiny Brisudovej na rekonštrukciu komunikácií a kanalizáciu na ceste k zamýšľanej kompostárni, konkretizoval podpredseda vlády Richard Raši s tým, že na tento účel vláda pridala okresu 60.000 eur.

Ďalších 50.000 eur nad rámec pôvodného príspevku kabinet vyčlenil pre Kokavu nad Rimavicou. Jej samospráva dostane tieto prostriedky na rekonštrukciu interiéru budovy obecného úradu, ktorý je využívaný aj na spolkovú a kultúrnu činnosť.

Z pôvodnej sumy milión eur bude najvyššou hodnotou podporená obec Málinec, ktorá dostane 105-tisíc eur na rekonštrukciu kultúrneho domu. Kokava nad Rimavicou získa 95-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácií. Do Uhorského pôjde 73.000 eur na výstavbu multifunkčného ihriska a do Kalinova 70-tisíc eur na rekonštrukciu základnej školy. Celkovo získa podporu 43 samospráv a rôznych subjektov.

Podľa Rašiho je Poltársky okres špecifický v tom, že výrazné čerpanie regionálneho príspevku aj európskych peňazí, ktoré sú preň vyčlenené, začalo až tento rok. Čerpanie regionálneho príspevku sa zvýšilo o 270 percent oproti minulým rokom, a takisto eurofondové prostriedky sa čerpali o 100 percent viac, ako tomu bolo za dva predchádzajúce roky, konkretizoval Raši.

Po letnej prestávke budú ministri opäť rokovať aj v regiónoch

Po letnej prestávke vláda opäť zasadne aj v jednotlivých regiónoch Slovenska. V utorok sa vládny kabinet stretne na výjazdovom rokovaní vlády v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár, o deň neskôr v stredu 28. augusta v obci Buzitka v okrese Lučenec. Vládny kabinet sa v utorok venoval priebežnej informácii realizácie akčného plánu rozvoja okresu Poltár.

Celkovo by malo byť podporených 43 projektov, medzi nimi sú napríklad financie vyčlenené aj na pre viaceré cirkvi, občianske združenia či športové kluby a zväzy.

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12. 2.) a obec Jesenské (13. 2.), v marci (19. 3.) Gelnicu a Lipany (20. 3). V apríli (9. 4.) vláda zasadala v Medzilaborciach a v Bardejove (10. 4.), v máji rokovala v Hanušovciach nad Topľou (14. 5.) a v Trebišove (15. 5.). Pred letnou prestávkou vláda rokovala v Stropkove (25. 6.) a Michalovciach (26. 6.).

5 debata chyba
Viac na túto tému: #vláda