NAKA v Michalovciach objavila zbrane, drogové laboratórium a výrobňu cigariet

27.08.2019 16:39

Zbrane, drogové laboratórium, linku na výrobu cigariet, veľké množstvo cigariet a tony tabaku našli policajti NAKA v pondelok (26. 8.) ráno v Michalovciach. Stalo sa tak v rámci akcie s názvom Ucho, ktorej cieľom bolo zadržanie troch podozrivých z vydierania. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

VIDEO: Pozrite si, ako vyzerá linka na výrobu cigariet, ktorú odhalila polícia v rámci akcie Ucho v Michalovciach.

„Súčasťou akcie boli aj prehliadky viacerých priestorov, kde sme našli viacero strelných zbraní a množstvo streliva, nože a mačety, ale aj drogové laboratórium,“ uviedla polícia.

Príslušníci NAKA v spolupráci s košickým a prešovským pohotovostným policajným útvarom počas Ucha zadržali troch podozrivých z vydierania michalovského podnikateľa. Podľa policajných informácií ho mala trojica nútiť platiť neexistujúci dlh najmenej 50 tisíc eur.

Okrem zbraní, streliva, drogového laboratória a výrobne cigariet našli policajti v hangároch aj skrývajúcich sa Ukrajincov. Ako polícia uviedla, pravdepodobne pracovali na linke na výrobu cigariet.

Zasahujúci policajti prípad okamžite odovzdali kriminálnemu úradu finančnej správy.

Ako informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová, príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) našli v prehľadávaných priestoroch 4,5 milióna kusov cigariet neoznačených slovenskou kontrolnou známkou a viac ako 20 ton tabaku. Škodu na spotrebnej dani vyčíslili predbežne približne na dva milióny eur.

Podľa jej ďalších slov vyšetrovateľ KÚFS v tejto súvislosti zadržal osem osôb ukrajinskej národnosti. Zároveň začal trestné stíhanie pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru, za ktoré hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

„Okrem nepovolenej výroby tabakových výrobkov sa na mieste nachádzali aj nezákonne prechovávané zakázané látky, 43 kusov 11 kilogramových fliaš, obsahujúcich freón, pri ktorých vzniklo podozrenie z prečinu neoprávnenej výroby a nakladania s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu. Aj v tomto prípade začali trestné stíhanie,“ uzavrela Skokanová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zbrane #NAKA #Michalovce #drogy #drogová trestná činnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku