Kruté odhalenie. Šéfom narástli platy o 1 000 %, zamestnancom o 12 %

, 28.08.2019 06:00

Štúdia amerického Economic Policy Institute uvádza, že za posledných 40 rokov sa dramaticky zmenil aj pomer medzi platom šéfa a zamestnanca. Kým roku 1965 tento pomer predstavoval 20 : 1, dnes je to až 278 : 1. „Situácia je vážna aj na Slovensku, ale žiadna z politických strán to nerieši,“ povedala pre TV Pravda aktivistka Alena Krempaská. Podľa nej politici nevnímajú realitu, v ktorej žije väčšina Slovákov. Krempaská považuje sociálne opatrenia súčasnej koalície za „maličké“ opatrenia, a riešenie vidí v zmene systému daní, odvodov a podporuje aj prijatie európskej minimálnej mzdy.

VIDEO: Prečo majú riaditelia astronomické mzdy a zamestnanci nevedia vyjsť do výplaty? Kto môže zastaviť narastanie rozdielov? Prečo pred problémom uteká aj väčšina politických strán na Slovensku?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sociálne balíčky #parlamentné voľby 2020 #mzdy #Alena Krempaská
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku