Úlohou politikov je vytvoriť štát, v ktorom sa občania cítia ako doma, vyhlásil Most-Híd

01.09.2019 12:30

Úlohou politikov je vytvoriť štát, v ktorom sa všetci jeho občania bez rozdielu národnosti cítia ako doma. Pri príležitosti Dňa Ústavy SR to pre TASR uviedla koaličná strana Most-Híd.

„Ústava je jedným zo základných kameňov pre zabezpečenie rovnakých práv a povinností, ale aj pocitu rovnosti. Poslanci strany Most-Híd k ústave vždy pristupujú zodpovedne. Sú presvedčení, že politici by zmenu ústavy nemali využívať na získanie politických bodov,“ uviedla hovorkyňa strany Klára Debnár.

Dňom Ústavy SR si verejnosť v nedeľu pripomína najvyššie postavený právny predpis krajiny. Skladá sa z preambuly a deviatich hláv. Prvý september, keď ústavu v roku 1992 schválil parlament, je štátnym sviatkom. Prijatiu základného zákona štátu predchádzalo júlové prijatie Deklarácie Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti SR.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Most-Híd #Ústava SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku