Ministerka Kalavská by sa na mieste Jankovskej na súd nevrátila

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru) by sa na mieste Moniky Jankovskej (Smer) na súd nevrátila. Uviedla to v stredu pred rokovaním vlády.

04.09.2019 15:31
debata (34)

„Toto je jej rozhodnutie,“ poznamenala šéfka rezortu zdravotníctva. Zároveň si myslí, že každá osoba je iná. „Ja som Andrea Kalavská, mám iný príbeh, som teraz ministerka zdravotníctva. Pani Jankovská je štátna tajomníčka, má iný príbeh,“ povedala.

Jankovská v utorok (3. 9.) oznámila, že končí vo funkcii štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti pre tlak, ktorý sa dotýka jej rodiny. Avizovala, že chce ďalej pôsobiť ako sudkyňa. Národná kriminálna agentúra vykonala v auguste u Jankovskej zaisťovacie úkony, odovzdala mobilný telefón. Podľa medializovaných informácií mala totiž Jankovská údajne intenzívne komunikovať s Marianom Kočnerom. Jankovská akékoľvek kontakty s ním v utorok opätovne odmietla. Marian Kočner je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Obžalovaný je tiež v prípade kauzy zmeniek TV Markíza.

34 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kočner #Monika Jankovská #Andrea Kalavská #sms komunikácia Mariana Kočnera