Sulík hrá vabank, Fico ustupuje, Harabin prichádza

, 07.09.2019 06:00

Slová o spájaní sa opozície sú len rozprávkou pre voliča. „V skutočnosti opozičné strany bojujú o život a o každého voliča,“ hovorí v podcaste Počúvajte pravdu komentátor Peter Javůrek. Najväčší vabank podľa neho hrá predseda SaS Richard Sulík.

PODCAST: Kauza Jankovská má politické rozuzlenie, pravdu sa však dozvieme od vyšetrovateľov. Ktoré opozičné strany bojujú o prežitie? Je Sulík diktátor alebo číta Machiavelliho? Zmení politickú šachovnicu Harabin?

Nečakané zvolanie mimoriadneho snemu, ktorý ho má potvrdiť na poste šéfa liberálov, označil komentátor denníka Pravda za hazard s voličskou základňou strany. „Kritici lídra SaS ho nedokážu poraziť, ale víťazstvo mu nepriznajú,“ dodáva Javůrek. Podľa neho je napätie aj v Smere, kde sa rozhoduje o lídrovi na kandidátke do parlamentných volieb. „Ak to bude Peter Pellegrini, tak je to najlogickejšie riešenie, ktoré môže stranu zachrániť,“ povedal komentátor s tým, že to neznamená porážku Roberta Fica ale jeho ústup. V podcaste komentujeme aj kauzu Moniky Jankovskej ako aj rozhodnutie Štefana Harabina nekandidovať za šéfa Najvyššieho súdu.

Čo sú podcasty a kde ich nájdete?

Podcast je zvukový záznam, umiestnený vydavateľom či autorom na internete. Názov vznikol spojením slov pod (od názvu prehrávača iPod) a cast (od anglického slova broadcasting – vysielanie).

Podcasty môžete počúvať priamo na webe, kliknutím na audioprehrávač, alebo si ich môžete stiahnuť do svojho zariadenia (telefón, počítač, tablet) a pustiť si vtedy, keď vám to najviac vyhovuje. Podcasty teda môžete počúvať prostredníctvom mobilného telefónu s pripojením na internet aj počas šoférovania, športovania alebo iných aktivít. Počúvanie podcastu si nevyžaduje plnú pozornosť a nie je viazané na jedno zariadenie.

Na iOS zariadeniach je možné podcasty Pravdy počúvať prostredníctvom aplikácie Spotify App alebo aplikácie Podbean Podcast App.

Podcasty Pravdy nájdete na Google podcast a Spotify podcast Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

90 debata
Viac na túto tému: #SaS #Robert Fico #Richard Sulík #podcast #Počúvajte Pravdu #Peter Javůrek