Koaliční lídri sa stretli s premiérom Pellegrinim

09.09.2019 12:04
Robert Fico / Peter Pellegrini /
Predseda strany Smer Robert Fico (vľavo) a premiér Peter Pellegrini (vpravo) Autor: ,

Koaliční lídri sa v pondelok dopoludnia zišli na Koaličnej rade. Na nej rokovali predseda Smeru Robert Fico, šéf Mosta-Híd Béla Bugár a predseda SNS Andrej Danko spolu s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer). Pred koalíciou boli aj otázky ako opozičný pokus o vyslovení nedôvery predsedovi vlády.

Opozícia chce Pellegriniho zbaviť funkcie preto, že nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú (Smer) z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom Kočnerom, obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Jankovská medzičasom vo funkcii skončila. Vláda na odvolávanie nevidí dôvod, za schôdzou vidí účelovosť opozície.

Partneri tiež majú nedoriešené otázky týkajúce sa sociálnych balíčkov. Otvorená je aj téma ďalšej voľby kandidátov na sudcov Ústavného súdu SR. Hlasovanie má byť na septembrovej schôdzi. Most-Híd a SNS avizovali, že preferujú verejnú voľbu kandidátov, Smer trval na tajnom hlasovaní. Poslanec Erik Tomáš (Smer) nedávno pripustil, že Smer by mohol hlasovať aj vo verejnej voľbe, ak sa v parlamente nájde väčšina, ktorá ju odhlasuje.

#Peter Pellegrini #Béla Bugár #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku