Haščák vypovedal na NAKA, vyšetrovateľ sa ho pýtal na vzťah s Kočnerom

Spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák vo štvrtok ráno vypovedal v nitrianskej expozitúre Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Pred vyšetrovateľov sa postavil v pozícii svedka.

19.09.2019 11:09
debata (12)

Podľa jeho slov vypovedal k viacerým okolnostiam, ktoré zaujímali vyšetrovateľa. „Vypovedal som o všetkom, čoho som bol svedkom. Drvivá väčšina otázok sa týkala predovšetkým môjho vzťahu s osobou Mariana Kočnera, a hlavne čo sa týka jeho dotazov a požiadaviek na nás ako majiteľov médií. Keďže sme sa poznali a médiá, ktoré máme v portfóliu, sa často vyjadrovali kriticky voči jeho osobe a k jeho podnikaniu, Marian Kočner so mnou relatívne často, raz za štvrťrok, na túto tému komunikoval. Otázky sa týkali tejto komunikácie,“ povedal bezprostredne po výsluchu Haščák.

Ako uviedol, SMS správe, v ktorej mu Marian Kočner, obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, mal napísať, že pracuje na „…odj…ní ču..ka…“, bola na výsluchu venovaná iba okrajová pozornosť.

„Je v spise aj ďalšia komunikácia, kde sa sťažuje, ako o ňom píšu Plus 7 dní alebo Trend, a ja sa mu snažím vysvetliť, ako fungujú médiá, že sú nezávislé a my ako majitelia nemáme žiadnu možnosť ovplyvňovať médiá, a vysvetľujem mu, že ak má nejaké požiadavky, tak sa má obrátiť na vydavateľa, na šéfredaktora, na príslušných redaktorov a že tomu bude venovaná pozornosť,“ uviedol Haščák.

Ako doplnil, s Marianom Kočnerom sa stretával relatívne často. „Za posledné dva roky sme sa stretli osemkrát, neviem, či je to veľa, alebo málo. Na svadbu som ho nezavolal, ale na oslavu svojich 30. narodenín áno, aj on mňa na oslavu svojich päťdesiatich. Počas toho, ako je vo väzbe, sa ma nepokúšal kontaktovať,“ skonštatoval Haščák.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kočner #Jaroslav Haščák #NAKA