Ani Čaputová nie je nadstranícka, upozorňuje politologička

, 23.09.2019 18:21

Hudobníci na palube lietadla s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a flek pre Trubanovu partnerku boli podľa politologičky Dariny Malovej zbytočné chyby. „Prezidentka by si mala dávať pozor na to, od koho si nechá radiť,“ varuje politologička. Odmieta hodnotenia, že súčasná hlava štátu je nadstranícka. Odkazuje na históriu, kde podľa Malovej každý slovenský prezident bol hodnotovo orientovaný a tak aj vystupoval. „Aj ona je hodnotovo zaujatá,“ dodáva. V rozhodnutiach o postupe menovania ústavných sudcov či stanoviska k Číne nevidí Malová problém a tiež ani dôvod na obavy z polarizácie spoločnosti. Čo v zameraní prezidentky chýba, to pomenovala pre TV Pravda Darina Malová z UK v Bratislave.

VIDEO: Prečo Zuzana Čaputová nie je nadstranícka? Kde urobila prezidentka najväčšiu chybu? Čo bol protokolárny prešľap? Vyberá si Čaputová správnych poradcov? Koho by si hlava štátu mala viac všímať? Pozrite si hodnotenie Čaputovej prvých sto dní v úrade zo strany politologičky Dariny Malovej.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zuzana Čaputová #voľba ústavných sudcov #Monika Jankovská #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku