Pro life vyzvalo prezidentku, aby podporila návrhy zákonov o potratoch

Aliancia za rodinu, Spoločenstvo Ladislava Hanusa, Asociácia za život a rodinu a iniciatíva 40 dní za život vyzvali poslancov Národnej rady (NR) SR a prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zastavili bezdôvodné potraty, ktoré ubližujú matkám a ich nenarodeným deťom. Informovali o tom v utorok na tlačovej konferencii pred parlamentom.

24.09.2019 11:28
Zuzana Čaputová Foto: ,
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
debata (23)

„Ja ako žena si dovoľujem vyzvať prezidentku, aby podporila návrhy zákonov, ktoré sú predložené v parlamente, a takisto, aby svojou prezidentskou autoritou chránila nenarodené deti a ich matky pred umelým potratom,“ povedala Martina Bednáriková z iniciatívy 40 dní za život.

Iniciatívy vítajú všetky návrhy, ktoré ochraňujú život, za najlepší považujú návrh zákona, ktorým sa riešia bezdôvodné potraty. Tie sa musia podľa nich na Slovensku skončiť.

Poslanci sa budú na aktuálnej 49. schôdzi parlamentu zaoberať viacerými opozičnými návrhmi na zmeny v zákone o umelom prerušení tehotenstva. Lehoty na vykonanie interrupcie chce upraviť Sme rodina aj ĽSNS. Úpravy navrhuje aj OĽaNO či nezaradený poslanec Richard Vašečka.

VIDEO: V nedeľu sa v Bratislave konal Národný pochod za život. Pozrite si video z diania. Zdroj: TASR (vysielané 22.9.2019)

Video
23 debata chyba
Viac na túto tému: #interrupcia #Zuzana Čaputová #pro life