Námestie Nežnej revolúcie bude 'odhryznutý obdĺžnik'. Pozrite si video

, 27.09.2019 06:00

Je menšia plocha v centre Bratislavy dôstojná pre Námestie Nežnej revolúcie? Poslanci bratislavskej miestnej časti Staré Mesto odsúhlasili návrh primátora hlavného mesta Matúša Valla, aby sa časť Námestia SNP premenovala na Námestie Nežnej revolúcie. Posledné slovo bude mať v októbri mestské zastupiteľstvo.

Zmena má svojich zástancov aj odporcov. Novinku presadzuje primátor Matúš Vallo. Odporcovia upozorňujú na to, že priestor pred tržnicou je pre Námestie Nežnej revolúcie malý a nedôstojný. Navyše vyvoláva pochybnosti zmenšovať tradičné Námestie SNP. Vallo čelí kritike aj z dôvodu, že so zmenou prišiel neskoro a narýchlo.

VIDEO: Pozreli sme sa priamo na Námestí SNP, ktorá časť sa z neho „odhryzne“ a vytvorí sa z nej Námestie Nežnej revolúcie. Pozrite sa, aký tvar bude mať nové námestie. Vo videu si môžete pozrieť aj reakciu primátora, starostky Starého Mesta aj názor kritikov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SNP #Námestie Nežnej revolúcie #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku