Pellegrini: Veľmi si vážim, že Smer vkladá dôveru do mojich rúk

27.09.2019 11:07

Možnosť byť lídrom kandidačnej listiny Smeru je pre súčasného predsedu vlády a podpredsedu strany Petra Pellegriniho veľkým ocenením i výzvou zároveň.

„Urobím všetko preto, aby som prispel k tomu, že strana Smer ostane naďalej najúspešnejším a najstabilnejším prvkom na slovenskej politickej scéne,“ povedal po piatkovom rokovaní vlády.

To, že o lídrovi kandidátky informoval predseda Smeru Robert Fico tlačovým oznámením, nepovažuje za niečo, čo je potrebné komentovať. "Ja som človek zameraný na výsledok, nie na formu,“ poznamenal premiér, ktorý navyše predpokladá, že oficiálne akty týkajúce sa kandidátky budú ešte nasledovať.

Podľa ministra financií Ladislava Kamenického (Smer) je určenie Pellegriniho ako lídra do volieb rozumným riešením, predpokladá, že vzišlo z dohody medzi predsedom strany a premiérom. „Dôležité je to, aby Smer získal čo najlepšiu pozíciu a výsledok vo voľbách,“ zdôraznil Kamenický.

Hovorca Smeru Ján Mažgút vo štvrtok (26. 9.) informoval, že predseda strany Robert Fico navrhne, aby Pellegrini viedol Smer do parlamentných volieb. Dohodu na lídrovi strany do volieb avizoval aj premiér po stredajšej vláde (25. 9.).

V lete sa hovorilo o napätých vzťahoch medzi Ficom a Pellegrinim. Ten v stredu skonštatoval, že sú obaja dospelí ľudia, ktorí môžu mať na veci rozdielne názory, ale vedú medzi sebou konštruktívne debaty, ktoré môžu stranu posúvať ďalej. Doplnil, že ich predstavy o stratégii strany sa približujú. Na otázku, či bude Fico na kandidátke vtedy odpovedal, že ako predseda strany má na to plné právo.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Smer #Peter Pellegrini #kandidátka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku