Danko: SNS je proti rušeniu nemocníc, skôr je za výstavbu s heslom „Nefeť pleseň, likviduj ju!“

29.09.2019 18:21

Ak v súčasnosti niekto hovorí, že stratifikácia nemocníc vyrieši konečne problém zdravotníctva, tak podľa predsedu SNS Andreja Danka vznikajú ďalšie otázky.

„Aký je vzťah štátnych a súkromných nemocníc,“ pýta sa Danko. „Uvedomujem si, že nie v každej menšej obci môže byť reálne pôrodnica. Som zásadne proti rušeniu štátnych nemocníc. Som proti, aby sme ustupovali súkromnému sektoru. Skôr som čakal, že pani ministerka (Andrea Kalavská – pozn. redakcie) príde a povie, ako sa dá rýchlo postaviť nemocnica, ktorá sa nám rozpadáva na Kramároch,“ dodal v tlačovej správe predseda SNS.

Problémom zdravotníctva je podľa Danka aj vysoká cena liekov a to, že nemáme systémový nákup liekov, či štruktúru. "SNS nebola zodpovedná za zdravotníctvo a strana nedovolí rušenie nemocníc. Je mi veľmi ľúto, že sa takýmto spôsobom premrhali štyri roky v zdravotníctve,“ dodáva predseda SNS.

„Ak sa za štyri roky nič v zdravotníctve neurobilo, ak sa nemocnice pre ľudí nestavajú, ak nie je jasná sieť štátnych nemocníc, tak celá reforma pod názvom stratifikácia nemocníc je s prepáčením taký „odrb“ na občanov Slovenska.

Hovorilo sa vraj, že sa nedostavaná nemocnica búra. Mám ale pocit, že sa ešte poriadne s búracími prácami ani nezačalo. Je potrebné riešiť výstavbu a opravy nemocníc. Mám za sebou ťažkú operáciu a viem, čo je to ležať v neistote. Práve preto sme navrhli zákon, ktorý pomôže rýchlejšie opravovať nemocnice a internáty,“ vyhlásil k reforme zdravotníctva Andrej Danko.

Novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá obsahuje aj reformu nemocníc, odsúhlasili ministri na piatkovom mimoriadnom rokovaní vlády. Cieľom novely je podľa rezortu zdravotníctva najmä zlepšenie kvality a podmienok poskytovania zdravotnej starostlivosti pre pacientov, pri zachovaní potrebnej dostupnosti zdravotnej starostlivosti. Najväčšia reforma slovenského zdravotníctva tak smeruje do parlamentu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#stratifikácia nemocníc #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku