Slovenská technická univerzita získala výskumný grant za takmer 10 miliónov eur

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) získala výskumný grant za takmer 10 miliónov eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. V tlačovej správe o tom informovalo ministerstvo školstva.

02.10.2019 12:10
debata (2)

Prostriedky STU použije na projekt s názvom Vedeckovýskumné centrum excelentnosti SlovakION pre materiálový a interdisciplinárny výskum. Jeho hlavným strategickým cieľom je vytvorenie udržateľného výskumno-vývojového prostredia. V rámci projektu sa počíta napríklad s nákupom 6-megavoltového iónového urýchľovača na analýzu a modifikáciu povrchu materiálov, ktorý je jedným z mála v Európe. Projekt sa realizuje v Trnave, bol spustený v júni 2019 a ukončený by mal byť v máji 2023.

Slovenská technická univerzita je jednou z troch inštitúcií, ktorej sa podarilo získať výskumný grant. V rámci výziev na podporu teamingových výskumných centier sú v štádiu implementácie projekty Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, Slovenskej akadémie vied a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Zároveň sa posudzuje aj ďalší projekt Národného lesníckeho centra vo Zvolene. O teamingové projekty sa musia vedci uchádzať v medzinárodnej súťaži Európskej komisie. Jeden projekt finančne podporila Európska komisia, ostatné tri ministerstvo školstva z eurofondov. „Som rada, že sa nám podarilo obnoviť čerpanie eurofondov aj pre tieto excelentné slovenské vedecké projekty Trenčianskej univerzity, STU, SAV a Národného lesníckeho centra," uviedla ministerka školstva Martina Lubyová.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo školstva #STU #grant
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy