Záujem o kondolenčnú knihu na počesť Karla Gotta je veľký, tvoria sa zástupy

04.10.2019 15:06, aktualizované: 16:17

Záujem verejnosti o zápis do kondolenčnej knihy na pamiatku Karla Gotta je veľký. "Od prvých minút sa tvorili zástupy ľudí, ktorí sa rozhodli aj takto vzdať hold zosnulej speváckej legende," informoval o piatkovej situácii v priestoroch pred budovou Veľvyslanectva ČR na Hviezdoslovovom námestí v Bratislave zástupca veľvyslanca Pavel Sladký.

VIDEO: Na veľvyslanectve Českej republiky v Bratislave sa mnohí občania Slovenska schádzajú kondolovať k úmrtiu fenomenálneho speváka Karla Gotta. Pozrite si video, na ktorom spomínajú na to, čo pre nich znamenal.

„Miestnosť s kondolenčnou knihou sme nechali otvorenú aj počas obeda, teda aj mimo pôvodne určeného času,“ informoval. Česká ambasáda sprístupnila kondolenčnú knihu pre verejnosť v piatok a v pondelok (7. 10.) v čase od 9.30 do 11.30 h a od 14.00 do 16.00 h. Veľvyslanec Tomáš Tuhý, ktorý kondolenčný odkaz využil ako prvý, avizoval, že v prípade veľkého záujmu veľvyslanectvo čas pre verejnosť upraví. Vo štvrtok (3. 10.) už do kondolenčnej knihy prispeli i predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) a ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer).

Kondolenčnú knihu so všetkými odkazmi odovzdajú neskôr pozostalým.

Karel Gott zomrel krátko pred polnocou v utorok 1. októbra, po boji s akútnou leukémiou.

Verejná rozlúčka so 42-násobným zlatým slávikom bude v piatok 11. októbra v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe a štátny smútok v Česku je vyhlásený na 12. októbra. Verejnosť sa tam s ním bude môcť rozlúčiť od 8.00 h do 22.00 h. Omša pre pozvaných sa uskutoční o deň neskôr v Katedrále sv. Víta na Pražskom hrade. Gotta pochovajú so štátnymi poctami.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kondolenčná listina #Karel Gott
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku