Stranu exministra Druckera už zaregistrovali

Ministerstvo vnútra dnes zaregistrovalo stranu exministra zdravotníctva Tomáša Druckera Dobrá voľba. Informuje o tom ministerstvo na svojej webovej stránke.

07.10.2019 10:20, aktualizované: 11:55
debata (6)

Drucker 12. septembra na ministerstve vnútra odovzdal takmer 30-tisíc podpisov na registráciu strany. O tom, že bývalý minister zdravotníctva a vnútra za Smer založí vlastnú stranu, sa špekulovalo dlhšie. Drucker zámer založiť stranu potvrdil v polovici augusta. Stana sa chce zamerať najmä na seniorov, rodinu a oblasť zdravotníctva.

Drucker ďakuje všetkým, ktorí Dobrej voľbe odovzdali podpis. „Svoju podporu nám ľudia vyjadrovali v obciach a mestách po celom Slovensku, mnoho podpisov nám prišlo aj poštou. Táto dôvera je pre nás veľkým záväzkom, verím, že ľudí nesklameme,“ povedal. „Ľudia na Slovensku už majú dosť hádok, kto s kým áno a kto s kým nie. Potrebujú a zaslúžia si riešenia, ktoré zlepšia ich každodenný život,“ doplnil Drucker. Jeho stanovisko poskytla hovorkyňa strany Martina Šoltésová.

Členmi Dobrej voľby sú poslanci NR SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová. Tvárami strany sú tiež rektorka Akadémie Policajného zboru a odborníčka na trestné právo Lucia Kurilovská, bývalý riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan, zakladateľka Hniezda záchrany Tretie srdce a riaditeľka bratislavského zariadenia pre seniorov Náruč Anna Ghannamová, Andrea Gállová z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík či Radomír Šalitroš, ktorý sa bude venovať hospodárskej politike.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Drucker #Dobrá voľba