Megazásah proti prevádzačom. Stovky cudzincov boli na Slovensku nelegálne

, 09.10.2019 11:20

Počas zásahu Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii UHCP došlo k trom domovým prehliadkam, prehliadkám iných priestorov, pozemkov a motorových vozidiel. Polícia zaistila mobilné telefóny, výpočtovú techniku a listinné dokumenty štátnych príslušníkov tretích krajín, dokonca aj nelegálne držanú krátku strelnú zbraň.

VIDEO: Autentické video, ako Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii UHCP zasahovala proti prevádzačom.

Vyšetrovateľ obvinil 33-ročného Srba a troch Ukrajincov vo veku 40, 41 a 55 rokov zo zločinu prevádzačstva. Podľa vyjadrenia polície na sociálnej sieti mali títo muži zarábať na nelegálnom zamestnávaní, ktoré je v rozpore s právnym poriadkom nielen Slovenskej republiky, ale aj Európskej únie. Obvinení muži umožnili nelegálne zotrvať na Slovensku občanom Ukrajiny, Srbska a Moldavska. Prostredníctvom pracovných agentúr mali zabezpečovať cudzincom prácu načierno.

Niektorí mali zabezpečovať aj falošné identifikačné karty krajín Európskej únie, ktorými sa potom na našom území cudzinci preukazovali ako pravými a vďaka tomu nemuseli dokladovať povolenie na pobyt. Doposiaľ je preukázaných 371 prípadov, kedy sa tak stalo.

Vyšetrovateľ predloží prokurátorovi návrh na vydanie podnetu na vzatie do väzby. Po dokázaní viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#razia #prevádzačstvo #polícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku