Glváč odmieta biznis s Kočnerom, pre články podal trestné oznámenie

Poslanec Národnej rady SR Martin Glváč (Smer) odmieta, že by si dohadoval biznis s Marianom Kočnerom. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer. Podal aj trestné oznámenie. Informoval o tom na sociálnej sieti.

22.10.2019 09:59
debata (160)

K údajnej komunikácii s Marianom Kočnerom sa Glváč nevie vyjadriť, pretože mu ju doteraz nikto neukázal. Podľa poslanca už zverejnená komunikácia nesedí so skutočnosťou. Glváč zároveň uviedol, že ho zverejnená komunikácia nijak nediskvalifikuje ani nepoukazuje na žiadne porušenie zákona či zneužívanie postavenia verejného činiteľa. Tvrdí, že sa s Kočnerom nestretol od roku 2012.

„Ak by som bol vlastníkom týchto pozemkov, ktorým však nie som, a aj zverejnená komunikácia v Denníku N to popiera, priznal by som sa k tomu,“ tvrdí Glváč na margo článku v Denníku N, v ktorom si má Kočner písať s Glváčom aj o pozemkoch na Čiernej Vode. Tie patria podľa denníka oficiálne bývalému partnerovi finančnej skupiny J&T Igorovi Rattajovi.

Premiér Peter Pellegrini (Smer) v pondelok (21. 10.) uviedol, že sa na komunikáciu Glváča s Kočnerom bude pýtať a ak sa potvrdí „toxický obsah“ tejto komunikácie, tak bude vážne uvažovať ako ďalej. „V správnom momente zaujmem k tomu stanovisko,“ povedal Pellegrini.

Marian Kočner je obžalovaný z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

160 debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Glváč #Marian Kočner #threema