Generálneho prokurátora Čižnára takmer 200-krát lustrovali

Generálneho prokurátora Slovenskej republiky Jaromíra Čižnára počas jeho funkčného obdobia lustrovali v policajných databázach takmer 200-krát, informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

, 29.10.2019 14:46
debata (9)

"Generálny prokurátor má o tom dôkazy a bude dôrazne požadovať informácie od vedenia Policajného zboru SR o dôvodoch týchto lustrácií. Jaromír Čižnár to považuje za niečo absurdné, čo sa nemôže v právnom štáte stať. Otázkou len zostáva, že komu bol nepohodlný, keď neváhal zneužiť svoje postavenie takýmto spôsobom,“ uvádza sa v stanovisku generálnej prokuratúry.

Informáciu o tom, že Marian Kočner mal dať okrem novinárov sledovať aj generálneho prokurátora, priniesla minulý týždeň televízia JOJ.

Prípadom sa zaoberá bratislavská krajská prokuratúra a vec plánuje postúpiť aj na Úrad inšpekčnej služby. Dôvodom, prečo bol Čižnár v hľadáčiku, je, že na neho ako na generálneho prokurátora nemali žiaden vplyv, uviedla televízia JOJ.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v polovici augusta (19. 8.) informoval, že okrem novinárov boli lustrovaní aj niektorí prokurátori. Celé to malo vyústiť do objednávky vraždy prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaromír Čižnár #lustrácie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy