NAKA zadržala Kudličku, údajného bossa takáčovcov

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali v sobotu 53-ročného Ľubomíra Kudličku, ktorý je považovaný za bossa bratislavskej skupiny takáčovcov. Informovala o tom v sobotu večer (2.11.) polícia na sociálnej sieti.

, 02.11.2019 19:16, aktualizované: 03.11.2019 08:24
73375516 2863339433696260 2844828964973707264 n Foto:
NAKA počas zadržiavania 19 osôb zo skupiny takáčovcov.
debata (16)

Na zadržanie upozornil v sobotu portál Nastope.sk, ktorému to potvrdili dva nezávislé zdroje blízke polícii.

Ľubomíra Kudličku zdržali v rámci akcie s krycím názvom Lyžiar. „Menovanému vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie za objednávku obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Vraždu Romana Krajčiho si mal objednať v roku 2006. Poškodeného zavraždila zločinecká skupina tzv. "Šátorovci“ v meste Prievidza. „Na obvineného bol vyšetrovateľom podaný podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby,“ uvádza ďalej polícia

Vražda Krajčiho sa stala koncom roka 2006 na Puškinovej ulici v Prievidzi. Krajči práve vystupoval z auta na dvore rodinného domu, keď na neho vrahovia vypálili pätnásť rán zo samopalu. Deväť zasiahlo telo, ďalších päť z boku do hlavy. Jedna rana bola takzvanou ranou istoty, ktorou vrah zasiahol Krajčiho priamo do čela. Roman Krajčí bol stíhaný v kauze ľahkých vykurovacích olejov podobne ako podnikateľ Ján Kubašiak. Kubašiaka, zavraždil policajný gang pred očami rodiny vo vlastnom dome v novembri 2006.

Zadržanie bossa skupiny súvisí pravdepodobne s pondelkovou akciou NAKA pod krycím názvom Apač. V rámci nej pôvodne zadržali až 19 členov skupiny takáčovcov. Napokon sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, zobral v stredu (30. 10.) 13 obvinených mužov do väzby. Muži sú obvinení pre rôznu násilnú trestnú činnosť, ako napríklad založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak, vydieranie, či nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami. Je medzi nimi aj obhajca z Bratislavy, ktorý mal byť podľa polície činný pre skupinu.

Takáčovci pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj Petržalke a v centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja. Vlastnili bezpečnostnú agentúru SBS Vesuv K.T. Security. Po smrti zakladateľa skupiny Jána Takáča v júli 2003, zavraždení Róberta Pála a zastrelení Jozefa Surovčíka v Senci sa stal údajným bossom skupiny Ľubomír Kudlička, alias Kudla.

Ľubomíra Kudličku a ďalších 12 členov skupiny zadržala polícia už na začiatku roka 2017. Obvinila ich vtedy z viacerých trestných činov. Napokon sa Kudlička dostal v lete 2017 po rozhodnutí ŠTS na slobodu na kauciu vo výške 100 000 eur.

Popri skupinách tzv. sýkorovcov, piťovcov a slobodovcov či následne jakšíkovcov boli takáčovci považovaní za najsilnejšiu skupinu operujúcu v rámci hlavného mesta

16 debata chyba
Viac na túto tému: #NAKA #takáčovci #Ľubomír Kudlička #sátorovci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy