Po zásahu NAKA v Mochovciach obvinili tri osoby

14.11.2019 16:29
POLÍCIA Zásah NAKA v elektráreň Mochovce
V jadrovej elektrárni Mochovce zasahoval špecializovaný tím "Elektro". Ide o policajnú akciu NAKA s krycím názvom "Manažér". Autor:

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči dvom osobám za zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločin podvodu. Ide o tie isté osoby, ktoré boli včera zadržané v rámci policajnej akcie "Manažér" v jadrovej elektrárni Mochovce.

Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Okrem toho vyšetrovateľ obvinil aj jednu právnickú osobu. Podľa zistených skutočností malo dôjsť k predbežnej škode na majetku akciovej spoločnosti minimálne vo výške asi 100 000 eur.

Polícia ďalej zdôrazňuje, že sa zaoberá všetkými informáciami súvisiacimi s dostavbou jadrovej elektrárne Mochovce, a to od najmenších podozrení až po najrozsiahlejšie. V podobnej činnosti bude Špecializovaný tím „Elektro“ pokračovať aj naďalej, o jeho krokoch bude polícia včas informovať.


VIDEO: Pozrite si zásah NAKA v jadrovej elektrárni Mochovce.


Špecializovaný tím NAKA zasahoval v jadrovej elektrárni Mochovce v stredu. V rámci policajnej akcie s krycím názvom Manažér zadržali dve osoby – manažéra akciovej spoločnosti a konateľa jedného z dodávateľov prác a služieb v rámci dostavby 3. a 4. bloku elektrárne.

„Akcia súvisí s poskytovaním služieb, pri ktorých malo dôjsť približne k 1000-percentnému navýšeniu objemu fakturovaných prác v porovnaní so skutočnosťou,“ priblížila polícia s tým, že všetky nedôvodne navýšené faktúry boli dodávateľovi aj uhradené. Tím s názvom „Elektro“ v rámci akcie prehľadal obchodnú spoločnosť v okrese Levice a areál jadrovej elektrárne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#polícia #NAKA #Mochovce #Atómová elektráreň Mochovce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku